Budowa obwodnicy coraz bliżej. W Radomsku zorganizowano spotkanie [VIDEO]

Reklama

W urzędzie miasta odbyło się spotkanie dotyczące planowanej budowy obwodnicy Radomska. Na spotkanie informacyjne zaprosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi oraz firma projektowa Value Engineering.


Podczas spotkania projektant przedstawił rozwiązania projektowe obwodnicy, a w szczególności: przebieg przyszłej trasy, powiązanie jej z istniejącymi drogami, sposoby skomunikowania z sąsiadującymi nieruchomościami, rozwiązania dotyczące ochrony środowiska i szereg innych zagadnień.

Realizacja obwodnicy o długości ok. 14,7 km, wraz z niezbędną przebudową DK91, pozwoli na wyprowadzenie z centrum miasta ruchu tranzytowego, zarówno ciężkiego, jak i osobowego.

(Film źródło urząd miasta w Radomsku)

Trasa obwodnicy

Jedna część obwodnicy zostanie poprowadzona od ronda Sybiraków w Bloku Dobryszyce, dalej wiaduktem nad ul. Radomszczańską w Płoszowie. Za Kietlinem będzie łączyć się z drogą krajową nr 42.

Druga część zacznie się od ronda Polskich Lotników Września 1939 roku na ul. Brzeźnickiej, dalej przez ulicę Spacerową, nad którą zgodnie z planami ma zostać wybudowany wiadukt. Na Piłsudskiego powstanie rondo, dalej kierowcy pojadą wiaduktem nad ulicą Marii Dąbrowskiej aż w końcu lasami do drogi krajowej nr 91.

Planowana inwestycja zlokalizowana zostanie w powiece radomszczańskim i będzie przebiegać przez gminy: Dobryszyce, Radomsko, Kodrąb.

Tego typu spotkanie są istotne dla mieszkańców, którzy mają w pobliżu nieruchomości. Na spotkanie przybyło wielu radomszczan, którzy mogli wyrazić swoje opinie zarówno podczas spotkania, jak i i indywidualnie po jego zakończeniu. Uwagi można też składać do urny, która do 3 października będzie ustawiona w urzędzie miasta.

Kolejne spotkanie w sprawie budowy obwodnicy odbędzie się w środę 20 września w siedzibie OSP w Kietlinie o godzinie 16.

Firma Value Engineering ma przygotować koncepcję programową z rozpoznaniem geologicznym dla budowy obwodnicy Radomska do połowy przyszłego roku, wtedy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie mogła ogłosić przetarg na projekt i budowę obwodnicy.

Materiały dotyczące projektowanej obwodnicy i i formularz opinii 

DK91R_299_Syt_PZT_Rys2-15

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD