MEBIN

Budowa parkingu w centrum. Trwa wyburzenie kamienicy

Jubiler Ako

Ruszyła budowa parkingu wraz z zagospodarowaniem terenu przy Al. Jana Pawła II i ul. Reymonta. Kosz inwestycji to nieco ponad 3 mln złotych.


Prace rozpoczęły się od przygotowania terenu pod inwestycję na działkach przy ul. Reymonta i al. Jana Pawła II. Od wczoraj trwa wyburzanie opuszczonej od lat kamienicy wraz z dwoma budynkami gospodarczymi.

Następnie przeprowadzone zostaną wykopaliskowe badania archeologiczne.

Na zaplanowanej przestrzeni użytkowo-rekreacyjnej pojawi się parking, ogródek deszczowy i ogródek zapachowy.

Powstanie 60 miejsc postojowych, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych, które wykonane zostaną z kostki betonowej ażurowej. Powstaną również drogi dojazdowe i chodniki z kostki a’la granit. Na terenie inwestycji pojawią się elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, leżaki z palet, a także budki dla owadów i studnie abisyńskie. W ogrodzie zapachowym stanie altana, a prowadzić do niej będą tłuczniowe ścieżki.

Zaplanowano także nasadzenia 45 gatunków roślin, w tym 5 gatunków drzew jak klon polny, klon tatarski, brzozy pożyteczne, śliwy wiśniowe i ślidośliwy larmackie.

Ponadto powstaną 2 stanowiska przystosowane do ładowania pojazdów elektrycznych. Wykonawca na wykonanie inwestycji będzie miał czas od zawarcia umowy do 28 października 2022 roku.


Czytaj też: ZUS: Można wystąpić o zwolnienie ze składek i świadczenie postojowe

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW