Select

BUDYNEK PRZY SIEMIRADZKIEGO DO ROZBIÓRKI ?

Polonaisse

Budynek przy ulicy Siemiradzkiego 4 w Radomsku był tematem dzisiejszej konferencji prasowej. Budynek jest w bardzo złym stanie technicznym. Wybudowano go w latach 50-tych ubiegłego wieku przy zaangażowaniu mieszkańców Suchej Wsi. Wówczas służył jako Szkoła Podstawowa nr 11. Kiedy w latach 90-tych szkołę zamknięto budynek przejął TBS i podzielił na mieszkania komunalne. Przez lata popadał w rujne. Z przeprowadzonej eksperty wynika, że budynek jest w bardzo złym stanie technicznym. – Ściany są zawilgocone i zagrzybione,  zniszczona są podłogi. Widoczne ubytki w ścianach. Zniszczone elementy drewniane wykazują znaczne zużycie, stolarka okienna i drzwiowa zniszczona, szyby w oknach popękane – czytamy w ekspertyzie.

Budynek musi zostać opuszczony. – W najbliższym czasie zaproponujemy mieszkańcom lokalne zamienne. Dysponujemy wolnymi lokalami w centrum miasta. W ciągu 30 dni ze środków miasta powinny zostać wyremontowane cztery lokalne. Z tych wyremontowanych lokali wskażemy dwa lokalne dla mieszkańców Siemiradzkiego 4 – tłumaczy Krzysztof Górnik prezes TBS w Radomsku.

 

 

W parterowym budynku mieszczą się cztery mieszkania, na tą chwilę dwa lokalne zostały opuszczone. Ewentualny remont pochłonął by ogromne koszty, dlatego prezydent Jarosław Ferenc nie ukrywa, że budynek zostanie najprawdopodobniej rozebrany. – Chcemy przeprowadzić konsultacje w dzielnicy czy budynek powinien funkcjonować tak jak do tej pory czy należy go wyburzyć a plac, który był kiedyś własnością mieszkańców Suchej Wsi przeznaczyć na inne cele, np na projekty Budżetu Obywatelskiego, które służyły by wszystkim mieszkańcom – tłumaczył prezydent. Wśród pomysłów pojawił się plac zabaw, świetlica, wiata. Po konsultacjach Urząd Miasta przystąpi do koncepcji zagospodarowania działki aby ustalić w jaki sposób teren zagospodarować. Jedno jest pewne, działka będzie służyć mieszkańcom Suchej Wsi.

 

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD