BUDŻET OBYWATELSKI NABIERA TEMPA. WKRÓTCE MARATON PISANIA WNIOSKÓW

Członkowie zespołu ds. budżetu obywatelskiego podejmują szereg działań, mających na celu promocję tej inicjatywy. Dziś, przed przystąpieniem do roboczego spotkania, poinformowali dziennikarzy o tym, co już wydarzyło się w ramach drugiej edycji Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego oraz o planach na najbliższe tygodnie. Spotkanie odbyło się na placu budowy boiska przy ZSG nr 1, czyli jednej z inwestycji, która zwyciężyła w pierwszej edycji RBO.

– Spotykamy się na placu budowy „Boiska dla Jedynki”, ponieważ podczas spotkań z mieszkańcami często słyszymy, że inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego nie są realizowane. Chcemy udowodnić, że jest inaczej. Trwa budowa wspomnianego już boiska przy ZSG nr 1. Realizowana jest też budowa podobnego obiektu przy ZSG nr 4. Lada dzień, w dzielnicy Wymysłówek rozpocznie się budowa radomszczańskiej tężni. Ścieżka rowerowa w dzielnicy Bartodzieje i plac zabaw przy ulicy Torowej też niebawem wejdą w fazę realizacji – mówi członek zespołu ds. RBO Leszek Krzywiecki.

Należy podkreślić, że oprócz realizacji zwycięskich projektów z pierwszej edycji RBO, trwa nieustanna promocja drugiej edycji. Członkowie zespołu obecni są na większości odbywających się w mieście wydarzeń.

– Spotykamy się z mieszkańcami i zachęcamy ich do zaangażowania się w ideę budżetu obywatelskiego. Wyjaśniamy, że dzięki temu w mieście może pojawić się inwestycja, na którą radni czy urzędnicy nigdy by nie postawili. Przykładem jest radomszczańska tężnia – mówi Mirosław Dratwiński.

Ważną datą w drugiej edycji RBO jest 27 sierpnia. Tego dnia, w godz. 9.00 – 12.00 w urzędzie miasta odbędzie się maraton pisania wniosków.

– Zachęcamy wszystkich radomszczan do udziału w tym wydarzeniu. Pomocą będziemy służyć zarówno my, jak i merytoryczni urzędnicy. Mamy nadzieję, że w drugiej edycji RBO zostanie złożonych znacznie więcej wniosków, niż w edycji poprzedniej – mówi koordynator zespołu ds. budżetu obywatelskiego Kamil Bugdal.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD