Reklama
KOMBIT-kasy

Burmistrz Bogdan Pawłowski apeluje do mieszkańców Kamieńska

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń na terenie powiatu radomszczańskiego burmistrz Kamieńska Bogdan Pawłowski apeluje do mieszkańców o przestrzeganie rygoru sanitarnego:

Kolejny już raz, zwracam się z prośbą do Mieszkańców Naszej Gminy o przestrzeganie obowiązujących norm prawnych i społecznych. Od 10 października bieżącego roku ze względu na stan epidemii wywołanej koronawirusem powiat radomszczański znalazł się w „żółtej strefie”. Zmieniliśmy nasze codzienne zachowanie. Nie zapominajmy o wprowadzonych ograniczeniach i konieczności stosowania się do nich.

By ograniczyć rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, od soboty 10 października 2020 r. zmieniły się niektóre obostrzenia, obowiązujące w wybranych strefach:

  • zakazane – jest do odwołania – prowadzenie przez przedsiębiorców nie tylko działalności polegającej na prowadzeniu dyskotek i klubów nocnych, ale także działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych zamkniętych przestrzeniach;
  • w przypadku zwolnienia z obowiązku zakrywania ust i nosa z powodów związanych ze zdrowiem jest wymagane przedstawienie, na żądanie policji, zaświadczenia lekarskiego lub innego dokumentu potwierdzającego całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa;
  • odległość między organizowanymi zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m;
  • na obszarze czerwonym i żółtym jest obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej niezależnie od odległości 1,5 m między osobami;
  • nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa na terenie lasów, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego i plaży
  • w przypadku hospicjów i oddziałów opieki paliatywnej wynik testu w kierunku SARS-CoV-2 nie jest wymagany, gdy stan zdrowia pacjenta wskazuje na pilne przyjęcie go do hospicjum lub oddziału.

Od dnia 17 października 2020 r. wesela i inne uroczystości rodzinne będą się odbywały przy ograniczeniach 75 osób w strefie żółtej i 50 w czerwonej.

Przypominam, dbajmy o higienę osobistą. Myjmy i dezynfekujmy często ręce, zwłaszcza po kontaktach z innymi osobami, czy przedmiotami nam obcymi.

Wszystkie aktualne zasady i ograniczenia, a także informacje o znoszonych obostrzeniach znajdziecie Państwo m.in. na stronach:

Apeluję o stosowanie się do wprowadzonych zasad i ograniczeń, abyśmy wszyscy zatrzymali rozprzestrzenianie się epidemii.

Bogdan Pawłowski

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW