Burze i wichury! W starostwie zebrał się sztab kryzysowy

Reklama

W piątkowy wieczór oraz w nocy z piątku na sobotę (21/22 czerwca) nad powiatem radomszczańskim mogą rozszaleć się groźne burze z gradem i wichury. Prognozy meteorologiczne ostrzegają przed zagrożeniem III stopnia.


Od godz. 19.00 w piątek do godz. 8.00 w sobotę (22 czerwca) prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami grad, lokalnie o średnicy do około 6 cm.

Zaraz po otrzymaniu ostrzeżeń w trybie alarmowym w Starostwie Powiatowym zebrał się Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, złożony z przedstawicieli wszystkich służb i inspekcji, które przygotowują się do spodziewanego nadejścia nawałnic.

Komenda Powiatowa Straży Pożarnej zwiększyła obsadę dyżurów z 12 na 15 strażaków, wzmocniono stanowisko kierowania o dodatkową osobę. O zagrożeniu poinformowani zostali gminni komendanci Ochotniczych Straży Pożarnych, oni też mają przejść w stan gotowości.

Komenda Powiatowa Policji w Radomsku także monitoruje sytuację, w razie potrzeby zwiększy liczbę funkcjonariuszy, którzy mogą zabezpieczać miejsca zdarzenia.

Szpital Powiatowy w Radomsku na wypadek przerw w dostawie prądu ma przygotowane agregaty prądotwórcze zasilające najbardziej newralgiczne urządzenia szpitalne.

W trakcie posiedzenia przekazano informację temat imprez, które odbywają się podczas weekendu na terenie powiatu radomszczańskiego. Władze wszystkich miast i gmin z terenu powiatu zostały poinformowane o możliwym wystąpieniu zagrożenia oraz zobowiązane do bieżącego monitorowania sytuacji.Czytaj więcej: Dziś ekstremalna pogoda. Najpierw upał, nawet 32 st. C, a potem burze

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD