Magdalena Spólnicka

Certyfikat Zaufanego Pracodawcy dla Frigo Logistics i PRT Radomsko

Dzisiaj w Urzędzie Miasta wręczono pierwsze certyfikaty Zaufanego Pracodawcy. Konkurs ogłoszony w ubiegłym roku, wyróżnia te firmy, które najlepiej dbają o swoich pracowników. Chodzi oczywiście o kwestie finansowe, ale też szacunek, możliwości rozwoju, dodatkowe pakiety socjalne.

Dzisiaj certyfikaty otrzymały Frigo Logistics i PRT Radomsko. Obie firmy znajdują się w radomszczańskiej strefie. W tej chwili kolejne dwie firmy starają się o uzyskanie certyfikatu. Ten przyznawany jest na rok. Uczestnikiem programu może być przedsiębiorca, który zatrudnia powyżej 8 pracowników z czego 80% na podstawie umowy o pracę. Średnioroczne wynagrodzenie pracowników musi wynosić minimum 130% najniższej krajowej. – Wyróżnione firmy oferują pakiet medyczny, premie urlopową, dodatki pieniężne, udział w różnego rodzaju akcjach, np. Zielona Energia, wsparcie lokalnych placówek pomocowych. Przedsiębiorcy wspomagają swoich pracowników i uatrakcyjniają zatrudnienie. Braliśmy pod uwagę cały pakiet, który znacznie przekraczał podstawową pensję – mówił Jarosław Wojdełko z Centrum Nowoczesnych Inwestycji.

Przedsiębiorca może zostać zgłoszony przez instytucje otoczenia biznesu, szkoły i uniwesytety, przedsiębiorcę i pracowników firmy ubiegającej się o wyróżnienie Zaufany Pracodawca i urzędy (Wojewódzki i Powiatowy Urząd Pracy, Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe w Radomsku).

-Mamy bardzo wiele form wsparcia dla pracowników. Organizujemy bardzo dużo akcji tematycznych, imprezy integracyjne, mikołajki i dzień dziecka. Zapewniamy owoce w każdy czwartek. Wynagrodzenia naszych pracowników są na dobry poziomie. Bardzo cieszymy się z otrzymanego wyróżnienia – mówiła Agnieszka Grabowska, pracownik działu HR Frigo Logistics

-Chcieliśmy wyróżnić te firmy, które nie tylko zatrudniają pracowników, ale też o nich dbają. Są to firmy, które dobrze wynagradzają swoich pracowników. Oprócz wynagrodzenia, oferują im inne bonusy, finansują cele społeczne. Chcemy, aby pracodawcy, którzy rzeczywiście dbają o swoich pracowników, mogliby być wyróżnieni i mogli zdobyć certyfikat Zaufanego Pracodawcy. Ważne, jest aby takich firm było jak najwięcej – mówił prezydent Jarosław Ferenc.

Nabór do programu prowadzony jest w trybie ciągłym.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD