Cezary Bartnik zrezygnował ze stanowiska dyrektora Mechanika

Reklama

Cezary Bartnik zrezygnował ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku.


10 maja zarząd powiatu radomszczańskiego zatwierdził wyniki postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora popularnego Mechanika. Cezary Bartnik zdobył więcej punktów podczas procedury konkursowej i to on miał kierować placówką od 1 września. Ta decyzja spotkała się ze sprzeciwem grona pedagogicznego, uczniów i rodziców ZSP nr 1. Społeczność organizowała liczne protesty, temat zmiany dyrektora został poruszony także na ostatniej sesji powiatu.

Cezary Bartnik z dniem 29 maja zrezygnował z objęcia stanowiska.

W oświadczeniu przekazanym przez Cezarego Bartnika czytamy: ,,w związku ze zmasowanym hejtem skierowanym przeciwko mojej osobie, w efekcie którego znalazłem się na zwolnieniu lekarskim oraz otrzymałem skierowanie do szpitala na oddział kardiologiczny, w trosce o swoje zdrowie oraz mając na uwadze zdrowie i dobro moich najbliższych, rezygnuję z ubiegania się o stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku oraz odmawiam przyjęcia powierzenia obowiązków dyrektora ZSP nr 1”.

W związku z tym, zgodnie z przepisami prawa oświatowego, konkurs na stanowisko dyrektora ZSP nr 1 w Radomsku zostanie rozpisany ponownie.


Czytaj też: W Radomsku będzie można studiować

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD