CHCESZ ZAREJESTROWAĆ POJAZD? NIE MUSISZ STAĆ W KOLEJCE!

Reklama

Od kilku dni w Wydziale Komunikacji w Starostwie Powiatowym tworzą się ogromne kolejki. Wszystko za sprawą zmiany przepisów i groźby kar dla osób i firm, które nie złożą wniosku o zarejestrowanie lub wyrejestrowanie pojazdu w ciągu 30 dni od podpisania umowy kupna.

Osoby, które zostawiły rejestrację samochodu na ostatnią chwilę, muszą teraz stać nawet kilka godzin w długiej kolejce, jednak Starostwo przypomina, że nie jest to konieczne.

– Istnieje możliwość składania wniosków o rejestrację pojazdu także na Biurze Podawczym. Nie ma potrzeby stania w kolejce – każdy, kto złoży wniosek w godzinach pracy Starostwa nie musi obawiać się kary finansowej – czytamy na stronie internetowej starostwa.

Zmiana przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. ,,Prawo o ruchu drogowym” spowodowała lawinowy wzrost wniosków o rejestrację pojazdów, nie tylko tych sprowadzonych do Polski w ciągu ostatnich 30 dni, ale i w latach ubiegłych.

Wydział Komunikacji i Transportu przyjmuje obecnie około 286 wniosków dziennie, a na ich rozpatrzenie – zgodnie z przepisami – ma 30 dni. Tymczasem, jak się okazuje wielu mieszkańców naszego powiatu ,,zapominało” zarejestrować pojazdy, kupione kilka, a nawet kilkanaście lat wcześniej. W ciągu kilku ostatnich tygodni zdarzały się wnioski o zarejestrowanie aut nabytych w latach 90. ubiegłego wieku. Pojazdy nowe rejestrowane są na bieżąco.

Obecna sytuacja spowodowana jest zmianą ustawy ,,Prawo o ruchu drogowym” :„Właściciel pojazdu, niebędącego nowym pojazdem, sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej, jest obowiązany zarejestrować pojazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w terminie 30 dni od dnia jego sprowadzenia.” Dodano również art. 140mb w brzmieniu:

„Art. 140 mb. Kto:

  1. Będąc właścicielem pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej wbrew przepisowi art.. 71 ust 7 nie rejestruje pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
  2. Będąc właścicielem pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisowi art. 78 ust 2 pkt 1 nie zawiadamia starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu

– podlega karze pieniężnej w wysokości od 200 do 1000 zł.”

Czytaj też:https://pulsradomska.pl/dk1-20-latek-uderzyl-w-bariery-energochlonne/

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
[pro_ad_display_adzone id="64133"]

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD