CHODNIK PRZY WYSZYŃSKIEGO – REMONT W MNIEJSZYM ZAKRESIE

Reklama

Biegnący wzdłuż Starego Cmentarza chodnik przy ulicy Wyszyńskiego trudno obecnie nazwać chodnikiem. Nic zatem dziwnego, że jego użytkownicy z utęsknieniem czekają na jego remont. A ten nie dość, że przeciąga się w czasie, to nie zostanie przeprowadzony zgodnie ze wcześniejszymi planami…

O tym, iż Zarząd Powiatu Radomszczańskiego podjął decyzję o remoncie chodnika wzdłuż Starego Cmentarza informowaliśmy na naszym portalu, iż w kwietniu tego roku. – Znikną stare betonowe płyty. Nowy chodnik będzie wykonany z kostki. Początkowo zarząd przychylił się do remontu krótszego odcinka, konkretnie do ulicy Łokietka, ale na prośbę mieszkańców i po analizie finansowej podjął decyzję o remoncie chodnika do skrzyżowania z ulicą Jagiellońską – tłumaczył wówczas Aleksander Broszkowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami.

Mamy bez mała połowę lipca, a stan mocno uczęszczanego chodnika jak był tragiczny tak jest nadal.  Zapytaliśmy zatem powiatowych urzędników, dlaczego aż tak długo zwlekają z jego remontem. Jak się okazuje pojawiły się przeszkody… –  Przyczyną odwlekania remontu tego chodnika jest zmiana zakresu jego naprawy. Pierwotnie miał to być krótki odcinek od Starego Cmentarza do ul. Łokietka. Później zarząd po przeanalizowaniu finansów zdecydował, iż chodnik będzie remontowany aż do ulicy Jagiellońskiej.  Trzecia zmiana jest niezależna od nas. Z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej wpłynął do nas wniosek informujący o budowie ciepłociągu pod chodnikiem pomiędzy ulicą Pustą a Jagiellońską – wyjaśnia naczelnik Broszkowski.

Budowa ciepłociągu ma istotny wpływ na remont chodnika. – Musieliśmy skrócić zakres remontu chodnika o 120 metrów. W tym roku wyremontujemy chodnik od Starego Cmentarza do ulicy Pustej. Prace najprawdopodobniej rozpoczną się w sierpniu. Z remontem nie dojdziemy natomiast na pewno do ulicy Jagiellońskiej – przyznaje urzędnik.

Brakujący 130 metrowy odcinek chodnika między ulicami Pustą i Jagiellońską remontu doczeka się po wykonaniu ciepłociągu przez PGK. A ten miejska spółka planuje wykonać dopiero w 2017 roku…

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD