CHÓR „ZŁOCISTY PROMIEŃ” TRIUMFUJE

Reklama

Chór „Złocisty Promień” działający przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Radomsku zanotował kolejny sukces. Tym razem szczęśliwe okazały się dla umuzykalnionych jego członków XI Artystyczne Spotkania Seniorów.


XI Artystycznym Spotkaniom Seniorów „Czar Jesieni”, które odbyły się w Głownie towarzyszyło hasło: „Radosna Niepodległa”. Wszystko dlatego, gdyż wydarzenie zostało wpisane w kalendarz imprez odbywających się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pn. „Niepodległa dla Wszystkich”.

W przeglądzie uczestniczyło 55 wykonawców z województwa łódzkiego i mazowieckiego, w tym: 26 zespołów śpiewaczych, 7 duetów, 15 solistów, 7 gawędziarzy. Umiejętności wykonawców oceniło jury w składzie: Aleksandra Guni – flecistka, Kamila Wójcicka – Maciaszczyk – skrzypaczka, Emilia Kudra – wokalistka, absolwentka Complete Vocal Academy w Dani.

Chór „Złocisty Promień” z Radomska uplasował się na II miejscu w kategorii zespoły śpiewacze prezentując dwie pieśni: „Nasza Niepodległość” – słowa i muzyka: Jan Mielczarek oraz „Greckie wino” – słowa: Jan Zalewski, muzyka: Udo Jurgens.

To nie jedyny sukces uzdolnionych członków chóru. Wanda Małek zajęła II miejsce w kategorii gawędziarze prezentując własny utwór: „Kto tu rządzi”, natomiast duet żeński  w składzie Romualda Gotwald i Olga Dąbrowska zdobył nagrody rzeczowe prezentując pieśń: „Dziękuję Ci moje serce”.

– Chociaż od przeglądu minęło już kilka dni wciąż nim żyję. To było cudowne wydarzenie, a jeżeli dodamy do tego uznanie dla naszego chóru i jego członków, to myślę, że mojemu szczęściu nie ma się co dziwić – przyznaje dyrygent „Złocistego Promienia”, Jan Mielczarek.

Imprezie w Głownie towarzyszył konkurs literacki „Piórem seniora 2018” na temat „Radosna Niepodległa” z motywem przewodnim 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. W konkursie tym Wanda Małek i Alicja Wolska z PZERiI w Radomsku zdobyły nagrody rzeczowe za utwory: „Dla matki ojczyzny” oraz „Droga Polaków do Niepodległości”.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD