Select

Ciężarówka uderzyła w bariery energochłonne na A1

Jubiler Ako

Do wypadku na autostradzie A1 między Kamieńskiem a Radomskiem z udziałem samochodu ciężarowego, doszło we wtorek 22 marca, tuż przed północą. Ciężarówka uderzyła w bariery energochłonne i w skutek tego przewróciła się na bok. Droga w kierunku Katowic była zablokowana. Kilka godzin trwało usuwanie ciężarówki z drogi.

Z ustaleń funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku wynika, że 41-letni mieszkaniec Sosnowca, kierujący samochodem ciężarowym stracił panowanie nad zestawem pojazdów, najechał na wiele znaków drogowych, uderzył w barierę energochłonną i doprowadził do przewrócenia naczepy. Część przewożonych produktów rozsypała się na drogę. Tym samym jezdnia w kierunku Katowic została zablokowana. Kierowca tira był trzeźwy, został przewieziony do szpitala i pozostał na obserwacji.

Do usunięcia tira z drogi konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu. Na miejscu zdarzenia działali też strażacy, którzy usuwali wyciekłe z ciężarówki paliwo (dwa zastępy zawodowej straży pożarnej z Radomska oraz jeden z ochotniczej z OSP Kamieńsk).

 

Czytaj też: Rozpoczęły się naprawy dróg zniszczonych po zimie

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD