Co dalej z obwodnicą Radomska? Wiceminister MON Cezary Tomczyk popiera Łukasza Więcka na prezydenta [FOTO i VIDEO]

Reklama

Wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk oraz poseł PO Adrian Witczak przyjechali dziś (28 lutego) do Radomska. Rozmawiano na temat dokończenia budowy obwodnicy miasta. Wyrazili także poparcie dla kandydatur Łukasza Więcka na prezydenta Radomska oraz Magdaleny Spólnickiej na radną do Sejmiku Województwa Łódzkiego.


Konferencja prasowa zorganizowana została w okolicy ronda na ulicy Brzeźnickiej, w miejscu gdzie powinna przebiegać obwodnica miasta.

Dzisiejsza konferencja jest poświęcona sprawom dla Radomska najważniejszym – rozpoczął Łukasz Więcek.

Wiceminister MON Cezary Tomczyk wspomniał, że pierwsza część obwodnicy powstała za rządów PO-PSL. Teraz dla Radomska i regionu może przyjść dobry czas i “klimat”, mając na myśli kandydatury Łukasza Więcka na prezydenta oraz Magdaleny Spólnickiej, szefowej PO w powiecie radomszczańskim, do Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Spotykamy się w dość nietypowych okolicznościach. Bowiem jesteśmy na trasie bardzo nietypowej obwodnicy. A to dlatego, że ta obwodnica prowadzi donikąd. A problem dla Radomska i jego mieszkańców jest bardzo poważny. Miasto od dłuższego już czasu zmaga się z problemem korków. Pieniądze na tę obwodnicę znalazły się za poprzednich rządów i nie mówię tu o rządach PIS, tylko PO i PSL. Wtedy to udało się zbudować część obwodnicy, ale dzisiaj potrzebny jest drugi krok. Po to, by radomszczanie mogli w cywilizowanych warunkach jeździć po mieście. Do tego potrzebna jest bardzo dobra synergia z rządem i samorządem wojewódzkim. Przed nami wybory samorządowe, być może jedne z najważniejszych w ciągu ostatnich lat, które mogą zmienić region oraz samo miasto. Łukasz Więcek jest naszym kandydatem na prezydenta miasta. To człowiek, który znalazł się we właściwym czasie i miejscu. To człowiek, który nie tylko gwarantuje rozwiązanie tej drogowej sprawy, ale gwarantuje tę dobrą synergię między miastem a rządem. Ja ze swojej strony gwarantuję pełną współpracę – mówił wiceminister Tomczyk.

Jak zapowiedział wiceminister klimat zbudowany podczas kampanii przełoży się na interes miasta. A w kampanii poruszone zostaną nie tylko nierozwiązane kwestie drogowe, ale również te dotyczące mieszkań, edukacji, czy bezpieczeństwa.

Jak wskazał Łukasz Więcek, teraz jest czas i możliwości, aby skutecznie dokończyć to co rozpoczęła Platforma Obywatelska.

Przed nami kolejne wybory, bardzo ważne dla nas samorządowców. Musimy walczyć o to, żeby również w miastach czy powiatach, PiS i jego koalicjanci zostali odsunięci od władzy. Osiem ostatnich lat. Jak można mówić o rozwoju miasta, skoro nie doprowadzono do tego, żeby ta droga została dokończona? Jak można mówić o rozwoju miasta, kiedy Radomsko stało się jednym z bardziej zakorkowanych miast tej wielkości w naszym regionie czy nawet kraju? Lata konferencji, spotkań, czeków bez pokrycia i brak skuteczności. To symbol tego co po sobie zostawiają rządy PiS-u. Czas na to, żeby dokończyć to, co Platforma zaczęła, czyli sfinansowała pierwszą część obwodnicy. Pan minister jest z nami po to, żeby zagwarantować, że będzie to priorytet. Nie czeki, nie konferencje, tylko właśnie tak ważne dla miast takich jak Radomsko inwestycje. Obwodnica musi być dokończona i proces ten musi być jak najbardziej przyspieszony po to, żeby mieszkańcy mogli odetchnąć z ulgą, ponieważ korki w naszym mieście są w tej chwili jedną z większych bolączek – mówi kandydat na prezydenta Radomska.

Swoje poparcie dla kandydatury Więcka wyraził również poseł Adrian Witczak.

Wspieram Łukasza Więcka, człowieka niezwykle zaangażowanego, który realnie ma Radomsko w sercu. Podczas naszych rozmów, zawsze pierwszym tematem jest Radomsko. Mam nadzieję, że 8 kwietnia będę mógł rozmawiać z prezydentem Radomska i będziemy mogli wspólnie reprezentować interesy tego miasta i zabiegać o najważniejsze dla mieszkańców sprawy – mówił poseł Witczak.

Magdalena Spólnicka, która jest “jedynką” w wyborach do Sejmiku Województwa Łódzkiego, podczas konferencji zaznaczyła, jak ważne jest to, aby lokalne władze mogły same o swoich sprawach decydować. Również dla jej kandydatury swoje poparcie wyraził sekretarz stanu w MON, Cezary Tomczyk.

Przed nami szalenie ważne wybory samorządowe, czyli wybory o tym, co interesuje nas najbardziej, co jest gwarantem mniejszego, bądź większego, lepszego, bądź gorszego komfortu życia. Sprawne autonomiczne samorządy chcą samostanowienia. Chcą lokalnie decydować o tym, czy budować obwodnicę, inwestować w oczyszczalnie ścieków, czy może remontować drogę lub budować przedszkole. Nie chcemy już scentralizowanej władzy. Nie chcemy, żeby ktoś mówił nam, które rozwiązanie jest lepsze. Chcemy żeby samorządy były krwiobiegiem demokratycznego państwa – mówiła Magdalena Spólnicka.
Czytaj też: Zmiany w organizacji ruchu w ścisłym centrum Radomska

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD