Reklama
KOMBIT-kasy

Co dalej z pacjentami z oddziału dziecięcego? Komunikat dyrekcji szpitala

Zgodnie z wolą wojewody łódzkiego oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego w Radomsku zostanie poświęcony  dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Ta informacja zmartwiła wielu rodziców, którzy obawiają się o zdrowie swoich dzieci. Jak zapewnia dyrekcja szpitala dzieci będą leczone w Piotrkowie Trybunalskim. Oto treść oficjalnego komunikatu w tej sprawie:
Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Radomsku pragnie poinformować, iż uzyskała zapewnienie objęcia opieką medyczną dla dzieci wymagających hospitalizacji w warunkach szpitalnych z terenu powiatu radomszczańskiego przez Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim (PCMD) ul. Roosevelta 3 w miejscowości Piotrków Trybunalski.
Zgodnie z deklaracją p.o. Dyrektora jednostki prof. nadzw. dr hab. n. med. Piotra Woźniaka placówka w Piotrkowie Trybunalskim jest przygotowana do zapewnienia wszechstronnej opieki nad dziećmi przy pomocy wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej posiadającej ugruntowaną wiedzę i doświadczenie w opiece nad najmniejszymi członkami naszej społeczności.
Jednocześnie informujemy, że Dyrekcja placówki potwierdziła, iż posiada aktualnie wolne miejsca szpitalne w zakresie Oddziału Dziecięcego. Z uzyskanych informacji wynika również, iż w dobie pandemii wirusa SARS-COV-2 placówka w Piotrkowie Trybunalskim przejmie zadania Szpitala Powiatowego w Radomsku w zakresie leczenia dzieci na czas realizacji decyzji Wojewody Łódzkiego
i tym samym zapewni ciągłość dalszego i nieprzerwanego udzielania świadczeń zdrowotnych realizowanych dotychczas przez nasz oddział dziecięcy.
Powyższe rozwiązanie pozwoli na zachowanie zakresu obecnej działalności wskazanych podmiotów leczniczych przy jednoczesnym racjonalnym wykorzystaniu potencjału kadrowego
i lokalowego w czasie jesiennego wzrostu zachorowań mieszkańców województwa łódzkiego na COVID-19.
Z poważaniem
Dyrekcja
Szpitala Powiatowego
w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW