Reklama
KOMBIT-kasy
APLIKACJAZ ŻYCIA MIASTA

Co dalej z płatną telewizją w Szpitalu Powiatowym w Radomsku?

W Starostwie Powiatowym trwa XX sesja Rady Powiatu Radomszczańskiego. Radny Szymon Zyberyng poruszył temat płatnej telewizji w Szpitalu Powiatowym w Radomsku . – Chorzy przebywający w radomszczańskim szpitalu muszą płacić za oglądanie telewizji. To koszt dwóch złoty za godzinę, nawet ludzie przebywający w zakładach karnych mogą oglądać telewizję na własnych odbiornikach. Uważam, że pacjenci powinni oglądać telewizję za darmo, oczywiście mam na myśli kanały podstawowe – tłumaczył radny Szymon Zyberyng.

Szpital nie ma prawa pobierać od pacjentów dodatkowych opłat za korzystanie z dodatkowego wyposażenia, np. telewizora. Opłaty mogą obowiązywać w sytuacji, kiedy system telewizyjny obsługuje firma zewnętrzna.  Tak jest w przypadku radomszczańskiej palcówki.

– Owszem, telewizja w szpitalu jest płatna. To koszt maksymalnie 6 zł za 24 godziny. Świadczymy usługi medyczne na jak najwyższym poziomie. Obsługą telewizji na terenie szpitala, zajmuje się firma zewnętrzna. Szpitala w tej chwili nie stać na zakup sprzętu audio-wizualnego. Mamy inne wydatki, cały czas spłacamy zadłużenie szpitala – tłumaczył Piotr Kagankiewicz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK