Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTA

CO DZIEJE SIĘ W MIEJSKICH AUTOBUSACH? KIEROWCY PALĄ PAPIEROSY?

Co to są za standardy? Co to się dzieje w autobusach? Palenie papierosów przez kierowcę? Zaśmiecanie Strzałkowa? O losie… Takie między innymi pytania przesłał do naszej redakcji Czytelnik, zdaniem którego kierowca „czerwonego” autobusu zachował się nieprzyzwoicie. Kierownictwo MPK zapewnia, że  wobec kierowcy widocznego na filmie (przesłanego przez Czytelnika) zostaną wyciągnięte konsekwencje w postaci kary regulaminowej.

Poirytowany mieszkaniec Strzałkowa niewłaściwe zachowanie kierowcy zarejestrował za pomocą telefonu komórkowego. Uwiecznił je również na zdjęciach. Jego zdaniem tak nie powinni zachowywać się kierowcy „czerwonych” autobusów. – Palenie papierosów przez kierowcę. Zaśmiecanie, w tym przypadku Strzałkowa, pytam się co to ma znaczyć? Co to za standardy? To jest łagodnie mówiąc żenada! – zauważa mieszkaniec Strzałkowa.

O odniesienie się do zaistniałej sytuacji poprosiliśmy kierownictwo miejskiego przewoźnika. Zapytaliśmy również czy wobec nieodpowiedzialnego kierowcy zostaną wyciągnięte konsekwencje, oraz oto kiedy i gdzie sprzątane są miejskie autobusy. – Co do kierowcy widocznego na filmie zostaną wyciągnięte konsekwencje w postaci kary regulaminowej. Codzienne sprzątanie autobusów komunikacji miejskiej odbywa się w bazie miejskiego przedsiębiorstwa komunikacyjnego w Radomsku. Kierowcy, aby utrzymać porządek w pojazdach wymiatają pomiędzy kursami na pętlach autobusowych drobne zanieczyszczenia, w postaci piachu wniesionego przez pasażerów. Wszelkie głosy, zażalenia na kierowców, które spływają do spółki są oczywiście rozpatrywane i podejmowane są odpowiednie kroki w zależności od rozmiaru przewinienia – zauważa Sławomir Bąbol, zastępca prezesa MPK.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW