Co robić w przypadku alarmu bombowego w szkole? Narada w Starostwie

Reklama

O bezpieczeństwie w szkołach i zasadach zachowania np. w przypadku alarmów bombowych mówiono, podczas narady zorganizowanej w czwartek (29 września) w Starostwie Powiatowym w Radomsku.


W spotkaniu prowadzonym przez pracowników Komendy Powiatowej Policji i Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego uczestniczyli: Andrzej Kucharski naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomsku, a także dyrektorzy wszystkich szkół i placówek edukacyjnych prowadzonych przez powiat.

Omówione zostały m. in. zasady postępowania w przypadku uzyskania informacji o podłożeniu lub zlokalizowaniu urządzenia wybuchowego w obiekcie użyteczności publicznej, zasady postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym w placówce oświatowej, a także zasady postępowania w przypadku wprowadzenia stopni alarmowych i stopni alarmowych CRP.

Przypomniano również przepisy obowiązujące w zakresie ochrony przeciwpożarowej, obowiązki dyrektorów szkół i zasady bezpiecznej ewakuacji z budynku szkoły.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD