Select

Czujny policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Polonaisse

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który kierował peugeotem w Radomsku. Dalszą jazdę uniemożliwił mu starszy sierżant Mateusz Dębczyk, który wracał po służbie do domu. Czujny policjant zatrzymał pijanego kierowcę.

Po piątkowej służbie, 10 czerwca policjant ruchu drogowego wracał do domu. Na ulicy Narutowicza w Radomsku zauważył osobowego peugeota, którego kierowca nie był w stanie zapanować nad pojazdem i jechał wężykiem. Funkcjonariusz postanowił zatrzymać auto, by sprawdzić stan kierowcy.

W trakcie rozmowy wyczuł od mężczyzny woń alkoholu, dlatego wezwał na miejsce patrol, który przebadał kierowcę alkomatem. Okazało się, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W tej sytuacji zostało mu zatrzymane prawo jazdy, a pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu. Kierującym okazał się 42 – latek, mieszkający na terenie Radomska – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Teraz o losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd. Według litery prawa grozi mu wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci wciąż przypominają, że nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem dla pozostałych uczestników dróg. Reagujmy więc na każde nieodpowiedzialne zachowanie, bo tylko w taki sposób jesteśmy w stanie zapobiec potencjalnej tragedii.

 

Czytaj też: Wypadek autobusu szkolnego – ćwiczenia na terenie szpitala pod kryptonimem “Masowe 2022”

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD