Darmowa komunikacja miejska dla mieszkańców Radomska

Reklama

Rada Miejska podczas dzisiejszego (28 października) posiedzenia podjęła uchwałę w sprawie ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe, a także uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów komunikacją miejską na terenie Radomska.


Bezpłatna komunikacja miejska od 1 stycznia przyszłego roku będzie przysługiwać wszystkim osobom, których miejscem zamieszkania jest Radomsko i którzy rozliczają podatek dochodowych od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Radomsku. A na wniosek wójta teren gminy Radomsko wejdzie w strefę miejską.

Ta uchwała wynika z tego, że chcemy mieszkańcom po części zrekompensować koszty, które ponoszą i zachęcić do korzystania z komunikacji miejskiej. Powodów jest kilka. Po pierwsze względy ekologiczne, by zmniejszyć ilość samochodów w mieście i emisji spalin. Po drugie, mniejsza ilości aut, to zmniejszenie korków w mieście. Ponadto bezpłatna komunikacja miejska w Radomsku to też zachęta dla gmin ościennych do wprowadzenia podobnych zmian – wylicza prezydent Jarosław Ferenc.

Miejska spółka MPK podejmuje działania, by dostosować jakość usług do zwiększonej liczby osób korzystających z komunikacji publicznej. W ostatnim czasie zostały zakupione dwa używane autobusy przegubowe w dobrej cenie. Dokonywane będą też zmiany częstotliwości kursów.

Ze szczegółami uchwały oraz cennikiem usług można zapoznać się w Biuletynie Informacji Publicznej.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD