DARMOWA KOMUNIKACJA MIEJSKA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH?

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Radomska, posiadający drugą grupę inwalidzką będą mogli korzystać za darmo z komunikacji miejskiej. Tego typu ulga obowiązywała już kilka lat temu. Została jednak zniesiona za kadencji poprzednich władz miasta.

IMGP4188

– Podczas kampanii wyborczej spotykałem się z osobami niepełnosprawnymi, w tym osobami niewidomymi. Zwracali mi wielokrotnie uwagę na fakt, że w naszym mieście zniknęła ulga na korzystanie z usług miejskiego przewoźnika. Zapewniłem, że jeśli zostanę prezydentem, zrobię wszystko, aby darmowa komunikacja powróciła. Teraz przystępuję do realizacji tej obietnicy – podkreślał w rozmowie z naszą redakcją prezydent Jarosław Ferenc.

Poinformował o tym również podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Jarosław Ferenc dodał, że projekt uchwały w tej sprawie skierował już do Rady Miasta. Radni pochylą się nad nim podczas zaplanowanej na 30 czerwca sesji.

– Chcę, aby osoby, które posiadają umiarkowany stopień niepełnosprawności mogły korzystać z darmowej komunikacji. Będzie to dotyczyć również przypisanych do tych osób opiekunów, którzy pomagają im w poruszaniu się – mówi Jarosław Ferenc.

Władze Radomska rozważają też wprowadzenie bezpłatnej komunikacji dla dzieci i młodzieży.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD