DĘBY I MODRZEWIE OD RDR NA DZIEŃ ZIEMI

Reklama

Członkowie stowarzyszenia Razem dla Radomska na czele ze swoim prezesem, a zarazem prezydentem Radomska Jarosławem Ferencem w Międzynarodowym Dniu Ziemi posadzili dęby w Parku Solidarności. Sadzonki tych i innych drzew RdR rozdarował też mieszkańcom Radomska.

Od 2010 roku z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzi się w 192 krajach świata, by działać na rzecz poprawy jakości życia na Ziemi. To największe na świecie ekologiczne święto promuje postawy związane z ochroną klimatu, dbania o środowisko naturalne i gospodarnością eksploatacji planety. W tym roku Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest pod hasłem: Zwalczamy niskie emisje. – Niskie emisje można zwalczać na wiele sposobów. Jednym z nich jest sadzenie drzew – wyjaśnia Jarosław Ferenc.

Członkowie stowarzyszenia RdR wpisując się w hasło przewodnie tegorocznego światowego wydarzenia nie tylko posadzili, ale i rozdawali zainteresowanym osobom sadzonki drzew.

– Drzewa po pierwsze ograniczają zanieczyszczenia, po drugie pobierają dwutlenek węgla i produkują czyste powietrze. Dlatego sadzimy dziś sadzonki drzew w Parku Świętojańskim oraz rozdajemy je chętnym – zauważa Jarosław Ferenc, prezes RdR, a zarazem prezydent Radomska.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD