DIONIZY ŁYSIK NOWYM PREZESEM PSL W POWIECIE

Reklama

Po 8 latach kierowania powiatowymi strukturami Polskiego Stronnictwa Ludowego z funkcji prezesa zrezygnował Jerzy Kaczmarek.  Nowym prezesem wybranym dziś podczas V Powiatowego Zjazdu PSL w Krzętowie delegaci wybrali Dionizego Łysika.

Chociaż o tym, iż Jerzy Kaczmarek może nie wyrazić zgody na ponowne kandydowanie mówiło się wcześniej, to wielu delegatów miało nadzieję, że Kaczmarek zweryfikuje swoje stanowisko. Tak się jednak nie stało.

–  W życiu tak już jest, coś się zaczyna, coś się kończy. Nie ma nic wiecznego – mówi Jerzy Kaczmarek, pytany o powód swojej rezygnacji.  – Szerokie uzasadnienie podałem 30 marca podczas spotkania działaczy PSL.  Nie jestem ze stali…  A to, że wokół mnie powstała jakaś otoczka, to, że mówi się na mój temat różne rzeczy, proszę mi wierzyć nie chce mi się tych spraw komentować. Jeżeli zajdzie taka potrzeba będę służył radą i pomocą nowo wybranemu prezesowi, na pewno nie będę mu przeszkadzał – dodał Jerzy Kaczmarek.

Delegaci V Powiatowego Zjazdu PSL nowego kandydata wybierali w tajnym głosowaniu spośród dwóch kandydatów: Wojciecha Ślusarczyka i Dionizego Łysika.  Na Ślusarczyka zagłosowało 19 delegatów, na Łysika natomiast 24. Tym samym od 16 kwietnia 2016 roku nowy prezesem powiatowych struktur PSL jest Dionizy Łysik.

– Zapewniam, że wszystkie obawy, które pojawiają się, czyli że będzie dzielenie Polskiego Stronnictwa Ludowego na kategorie lepsze lub gorsze są bezpodstawne. Nic takiego nie będzie się działo. Jestem człowiekiem otwartym, gotowym na współpracę ze wszystkimi ludźmi. Naszym celem i priorytetem powinno być silne Polskie Stronnictwo Ludowe w powiecie radomszczańskim – mówi prezes Dionizy Łysik.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD