MEBIN

Dlaczego ten dom tak wygląda? Radomsko

Projekt „Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych” to nowa propozycja Łódzkiego Domu Kultury z zakresu edukacji architektonicznej skierowana do nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury, którzy na co dzień realizują zadania związane z przedmiotami artystycznymi.

W ramach projektu opracowane zostały scenariusze warsztatów z zakresu z edukacji architektonicznej oraz przewodniki do tych scenariuszy (do bezpłatnego pobrania), oparte na architekturze miast województwa łódzkiego, skierowane do dzieci w wieku 7-13 lat.

Materiały zostały opracowane w wyniku kwerend terenowych, a następnie omówione w trakcie filmów edukacyjnych oraz szkolenia on-line dla nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury.

Ideą projektu jest, aby pokazać – oprócz zabytków o rozpoznanej wartości architektonicznej – również mniej popularne oblicza lokalnego dziedzictwa. ŁDK chce zwrócić uwagę m.in. na małą architekturę i rzeźbę plenerową, opowiedzieć o realizacjach powojennych, o starych szyldach i liternictwie – w nawiązaniu od lokalnych uwarunkowań i specyfiki.

Powstałe w ramach projektu scenariusze warsztatów oraz przewodniki dotyczą również Radomska.

Dzięki projektowi mamy nadzieję wzbogacić ogólnodostępną bazę materiałów dydaktycznych z zakresu kultury i sztuki do wykorzystania przez nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury prowadzących zajęcia szkolne z przedmiotów artystycznych – tłumaczą organizatorzy.

Publikacje (przewodniki do scenariuszy warsztatów, scenariusze warsztatów): link

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW