DNI AUTYZMU Z „KONICZYNKĄ”

Reklama

Nie można oddzielić autyzmu od człowieka! To jakże głębokie przesłanie towarzyszyło wydarzeniu, zorganizowanemu przez Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Koniczynka” w ramach Światowego Dnia Autyzmu.

– Autyzm nie jest rzeczą, którą się „ma”, ani „muszlą”, w której się człowiek może zamknąć. Autyzm to sposób bycia. Opanowuje i zabarwia wszystkie doświadczenia, wszystkie odczucia, każdą myśl, każdy aspekt życia. Nie można oddzielić autyzmu od człowieka… A gdyby było to możliwe, osoba która by pozostała, nie byłaby tą samą osobą, co przedtem. To bardzo ważne, więc pomyślcie o tym przez chwilę: autyzm to sposób bycia, nie można oddzielić człowieka od autyzmu – zauważyła na wstępie uroczystości Katarzyna Chybała, prezes „Koniczynki”.

Słowa wypowiedziane przez Katarzynę Chybałę zostały urzeczywistnione w krótkim przedstawieniu, w którym główną rolę grały dzieci autystyczne. Doskonale zostało pokazane, że osoby autystyczne  często zamykają się w swoim świecie. Ten ich świat, od świata ludzi zdrowych odgradzała szyba, którą każde z nich malowało na swój sposób.

Gościem specjalnym wydarzenia odbywającego się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku był sobowtór Chucka Norrisa, który w towarzystwie dzieciaków i ich opiekunów wypuścił w powietrze niebieskie balony – jeden z symboli autyzmu.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD