Do Radomska zawita Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

Reklama

Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” ponownie rusza w trasę. Nowoczesna wystawa przygotowana przez Biuro Programu „Niepodległa”, prezentuje historię pierwszych lat polskiej niepodległości. Wystawa zawita do 40 miejscowości w całej Polsce, w tym również do Radomska.


Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” w nowoczesny sposób, z wykorzystaniem najnowszych technologii przedstawia historię pierwszych lat polskiej niepodległości. Wystawa, to interaktywna przestrzeń z atrakcjami takimi jak pokazy VR, hologramy i makiety, która w Radomsku będzie dostępna bezpłatnie przez trzy dni.

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”, umieszczony został w specjalnym, rozsuwanym samochodzie ciężarowym. Podzielono go na kilka stref odpowiadających tematyce, którą zajmuje się Biuro Programu „Niepodległa”. Znajdziemy tu zarówno część poświęconą symbolom narodowym, poznamy najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia Polaków z lat 1918 – 1921, zobaczymy artefakty ojców niepodległości i pamiątki po Legionach Polskich zeskanowane w 3D i prezentowane jako hologramy.

Poszukiwaczy dowodów na kreatywność i innowacyjność Polaków zainteresuje makieta polskiego pawilonu, który zbudowano na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 roku. To wtedy we Francji pokazaliśmy całemu światu, że z wraz niepodległą Polską odrodziła się nasza kultura i sztuka, czego dowodem było aż 205 nagród przyznanych polskiej sekcji.

Z kolei dla szukających wrażeń „Niepodległa” przygotowała projekcje fabularnego filmu VR „Wiktoria 1920” pokazywanego na specjalnych goglach pozwalających na przeniesienie się w wirtualną rzeczywistość. Całość wystawy zamyka strefa zabawy.

Samochodowi towarzyszą dwa namioty. W jednym z nich podróż w czasie zapewniają gogle VR, które pozwalają spotkać się z tenisistką Jadwigą Jędrzejewską w filmie „Dża-Dża” lub z aktorem Aleksandrem Żabczyńskim w filmie „Nie kochać w taką noc”. W drugim namiocie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wybranym ojcem niepodległości dzięki fotobudce.

Dwudziestym ósmym przystankiem Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” w 2022 roku jest Radomsko. Koniec tegorocznej trasy zaplanowano w połowie października.

Ciężarówka stanie na parkingu przed Starostwem Powiatowym, w dniach 20-22 sierpnia. Zwiedzanie ekspozycji w godz..:

  • 20 sierpnia  –12.00 – 18.00
  • 21 sierpnia  – 10.00 – 18.00
  • 22 sierpnia – 10.00 – 16.00.

Odwiedziny w mobilnym Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa” to atrakcyjna forma wspólnego spędzenia czasu dla starszych i młodszych. Na pomoc obsługi Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” mogą liczyć osoby z niepełnosprawnościami.

Wstęp jest bezpłatny, zapisy nie obowiązują. Zwiedzanie stref trwa około pół godziny, do których należy dodać jeszcze czas na obejrzenie filmu VR. Wszyscy zwiedzający muszą stosować się do regulaminu korzystania z Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”, dlatego prosimy o zapoznanie się z pełnym tekstem ZASAD KORZYSTANIA Z WIRTUALNEGO TEATRU HISTORII „NIEPODLEGŁA” oraz FOTOBUDKI.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem projektu jest PKN ORLEN.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD