Polskie ePłatności

Dodatkowe punkty szczepień przeciw COVID-19 w Radomsku i Przedborzu

Nexera

Dwa dodatkowe punkty szczepień przeciw COVID-19: w Radomsku i Przedborzu pozytywnie przeszyły kontrolę NFZ. Wszystko wskazuje, że już od 19 kwietnia rozpoczną się tam pilotażowe szczepienia masowe.

Przygotowane przez powiat punkty szczepień masowych zlokalizowane są:

  • w budynku Bursy Szkolnej przy ul. Piastowskiej 21 w Radomsku,
  • w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu (Rynek 15).

W czwartek, 15 kwietnia, skontrolowali je przedstawiciele NFZ, którzy orzekli, że spełniają one wymogi, stawiane punktom szczepień powszechnych.

Wciąż czekamy na ostateczną decyzję NFZ o wpisaniu tych punktów na mapę szczepień, aby mogły zacząć funkcjonować już od najbliższego poniedziałku. Dzięki dobrej współpracy z personelem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej ,,Pro Familia”, samorządem miasta i gminy Przedbórz oraz dzięki zaangażowaniu pracowników Starostwa Powiatowego w Radomsku mamy już wypracowany plan pracy. Dlatego możemy błyskawicznie zacząć działać. Mam nadzieję, że jeżeli otrzymamy odpowiednią liczbę szczepionek, to wszyscy chętni mieszkańcy naszego powiatu najpóźniej do końca czerwca powinni zostać zaszczepieni co najmniej pierwszą dawką – mówi Beata Pokora, Starosta Powiatu Radomszczańskiego.


W dodatkowych punktach szczepień będą mogły jednocześnie pracować – w cyklu dwuzmianowym – po trzy zespoły szczepiące, w skład których wchodzą pielęgniarki i lekarze (w sumie 12 zespołów).

Pomoc przy utrzymaniu porządku i reżimów sanitarnych oraz wsparcie przy kierowaniu ruchem osób przybyłych do szczepienia zadeklarowali druhowie z lokalnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Szczepienia mają się odbywać od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 20 (pierwsza zmiana w godz. 8-14. druga zmiana 14 – 20.). W przypadku większego zainteresowania ze strony mieszkańców możliwe będzie rozszerzenie działalności o sobotę i niedzielę.

Po umieszczeniu dodatkowych powiatowych punktów szczepień na liście NFZ, osoby, które już mają ustalony termin szczepień wyznaczony w odległych od Radomska lub Przedborza miejscowościach, będą mogły dokonać w tym systemie zmiany lokalizacji.

(Informacja: Starostwo Powiatowe)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD