Z ŻYCIA MIASTA

DOJEDŹ TRZEŹWO DO CELU! [FOTO]

Miesiąc sierpień został ustanowiony przez Kościół miesiącem trzeźwości. W związku z tym na terenie całego kraju organizowanych jest szereg akcji profilaktycznych, mających za zadanie promowanie trzeźwości wśród kierowców. W Radomsku jest to akcja „Trzeźwo do celu”. Partol radomszczańskiej drogówki od wczesnych godzin rannych sprawdzał trzeźwość kierowców m.in. w okolicach I LO. Na szczęście żaden ze skontrolowanych kierowców nie jechał na tzw. podwójnym gazie.

Akcja „Trzeźwo do celu” to wspólna inicjatywa Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radomsku, Urzędu Miasta, policji oraz radomszczańskich stowarzyszeń działających na rzecz trzeźwości: Klubu Wzajemnej Pomocy „Szansa” i Klubu Abstynenckiego „Można Inaczej”.

– Akcja jest skierowana do kierowców, aby uświadomić im, co ich czeka na drodze, jeśli zdecydują się wsiąść do samochodu będąc pod wpływem alkoholu. Jako społeczeństwo nie możemy być obojętni, ponieważ może dojść do tragedii. Musimy być świadomi tego, że jeśli przymykamy oko na to, że ktoś wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu, jesteśmy współwinni tego, że ktoś może zginąć na drodze – mówi Rafał Dębski z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Podczas akcji, kierowcy otrzymywali breloczki oraz materiały informacyjne. Katarzyna Zielińska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku podkreśla, że tego typu działania są bardzo potrzebne.

– Alkohol jest powodem wielu zdarzeń drogowych, w tym zdarzeń tragicznych. Niestety na terenie powiatu radomszczańskiego wciąż ujawniamy pijanych kierowców. Przestrzegam wszystkich przed rozpoczęciem jazdy, jeśli nie jesteśmy na sto procent pewni tego, że jesteśmy trzeźwi. Każdy może przyjść do komendy policji i skorzystać z naszych aparatów do mierzenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Takie urządzenia znajdują się na dyżurce – wyjaśnia Katarzyna Zielińska.

Akcja „Trzeźwo do celu” organizowana jest w Radomsku po raz drugi. Przez cały sierpień na terenie miasta będą prowadzone wzmożone kontrole trzeźwości kierowców.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW