Solarprojekt
NA SYGNALE

DOKONALI ROZBOJU – CHCIELI UCIEC DO NIEMIEC – ZOSTALI ZATRZYMANI

Blisko trzy tygodnie trwały poszukiwania za sprawcami rozboju dokonanego w Radomsku. Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani w drodze do Niemiec, gdy na autostradzie A4 próbowali zatrzymywać samochody na tak zwaną okazję.

Do zdarzenia doszło 1 czerwca 2019 roku w centrum Radomska. Pokrzywdzony został uderzony przez kobietę w głowę, gdy siedział na ławce w parku, kiedy upadł był bity i kopany przez 36 letnią mieszkankę Radomska oraz jej 29 letniego znajomego z  Łodzi. Gdy pokrzywdzony stracił przytomność sprawcy skradli mu telefon komórkowy, pieniądze oraz buty, które miał na sobie. Ogólna wartość strat wyniosła 4170 zł.

Na podstawie opisu wizerunku sprawców ich dane zostały szybko ustalone, jednak z uwagi na fakt, że po dokonaniu przestępstwa wyjechali oni z Radomska zatrzymanie nastąpiło 20 czerwca 2019 roku na terenie powiatu legnickiego. – Para na autostradzie A4 zatrzymywała pojazdy jadące w kierunku granicy niemieckiej. Patrol policji z miejscowego komisariatu podjął w związku z tym czynności wobec autostopowiczów, a następnie zatrzymał oboje w związku z ich poszukiwaniem jako sprawców rozboju. 21 czerwca 2019 roku oboje usłyszeli zarzut dokonania rozboju. Z uwagi na fakt, że czynu dopuścili się w tak zwanej recydywie grozi im nawet do 18 lat pozbawienia wolności – zauważa Wojciech Auguścik z KPP w Radomsku.

Prokurator Rejonowy w Radomsku złoży wniosek do  sądu o ich tymczasowe aresztowanie.

(info: KPP w Radomsku)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW