Z ŻYCIA MIASTA

DOPŁATY DO WODY I ŚCIEKÓW BĘDĄ KONTYNUOWANE

Radni miejscy przychylili się do wniosku prezydenta Radomska w kwestii kontynuowania dopłat do wody i ścieków dla mieszkańców Radomska. Dopłaty wyniosą kolejno za metr sześcienny: 21 groszy do wody, 74 grosze do ścieków. Rekompensata obowiązuje do końca czerwca 2019 roku.

Przypomnimy: w połowie tego roku w Radomsku znacznie wzrosły ceny za wodę i odprowadzanie ścieków. By podwyżki były mniej odczuwalne prezydent Jarosław Ferenc zaproponował dopłaty dla mieszkańców.  Uchwalone wówczas dopłaty wyniosły 21 groszy do opłat za wodę i 74 grosze za ścieki za metr sześcienny i miały obowiązywać do końca tego roku.

W związku z tym podczas dzisiejszej sesji radni miejscy, na wniosek prezydenta zdecydowali o kontynuowaniu dopłat.  – Musimy podjąć decyzję o dopłatach, bo te stawki są naprawdę wysokie, a to będzie pewna ulga dla mieszkańców.  Jest to co prawda przekładanie pieniędzy z jednej kieszeni do drugiej, ale innego wyjścia nie ma –  zauważa radny Tadeusz Kubak (PiS). .

Dopłaty będą obowiązywać do końca czerwca, a to znaczy, że jeśli radni nie podejmą innej decyzji, to od lipca radomszczanie zapłacą pełną stawkę. Ostatnie podwyżki, jakie zgodnie z nowym prawem wodnym wprowadziło PGK, to 3,29 zł z metr sześcienny wody i 6,07 zł za metr sześcienny ścieków.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW