Select

Dotacja z Łodzi na nowoczesne boisko przy I LO

Polonaisse

W środę, 8 września do Starostwa Powiatowego w Radomsku przyjechał wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba. Jego wizyta miała związek z podpisaniem umowy dotyczącej dofinansowania przebudowy boiska przy I LO w Radomsku.

Dzięki dotacji celowej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, przyznawanej jako wsparcie zadań w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w miejscu starego kortu tenisowego przy I LO powstanie nowoczesne boisko wielofunkcyjne.

Powiat pozyskał 95 tysięcy na remont bazy sportowej przy ILO. Wkład własny starostwa wyniesie 30 tysięcy złotych. Całkowity koszt zadania szacowany jest 125 tys. zł.

To wyjątkowe, że rodzice potrafili stanowczo wykazać potrzebę swoich dzieci.  Efekt jest uzyskany. 95 tys. zł, to jedna z wyższych dotacji w tym konkursie. To był dobry projekt i odpowiednio rozpoznana potrzeba. To będzie nowy obiekt sportowy. I LO to dobra marka edukacyjna, a będzie jeszcze lepsza dzięki dobrej infrastrukturze sportowej – mówił dzisiaj wicemarszałek Zbigniew Ziemba.

Na oficjalnym spotkaniu obecna była również poseł Anna Milczanowska i Arkadiusz Gaik, który w imieniu rady rodziców I Liceum Ogólnokształcącego podziękował za otrzymane wsparcie.

Dzięki dotacji celowej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w miejscu starego, zniszczonego już kortu tenisowego powstanie nowoczesne boisko wielofunkcyjne. Na ten obiekt czeka cała społeczność szkolna. Inwestycja zwiększy nie tylko bezpieczeństwo uczniów i użytkowników obiektu, ale także atrakcyjność placówki – mówi starosta Beata Pokora.

Prace przy przebudowie boiska mają się rozpocząć niezwłocznie po wyłonieniu wykonawcy.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD