Dotacje na remonty powiatowych dróg

Reklama

Powiat radomszczański starta się pozyskać fundusze związane z budową i remontem infrastruktury drogowej. W grudniu złożone zostały do wojewody łódzkiego trzy wnioski o uzyskanie środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego, dotyczące:

  • budowy Centrum Rehabilitacyjno-Integracyjnego w Radomsku wraz z infrastrukturą towarzyszącą (kwota wnioskowana: 22.673.263 zł),
  • przebudowy drogi powiatowej nr 3947E ul. Krasickiego w Radomsku, odc. od ul. 11 Listopada do Kościuszki (kwota wnioskowana: 2.760.416 zł),
  • przebudowy drogi powiatowej nr 3952E ul. Piłsudskiego w Radomsku, odc. od ul. Targowej do przejazdu PKP (kwota wnioskowana: 1.650.000 zł).

W sierpniu 2020 roku do Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi złożono wniosek o dotację z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych a we wrześniu – kolejny wniosek o pozyskanie środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na przebudowę drogi powiatowej nr 3950E, czyli ul. Ks. Kościowa w Radomsku. Szacunkowy koszt zadania: 4.052.548 zł (odcinek o długości 1,191 km).

Starostwo stara się również o dotację z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na remont drogi powiatowej nr 3915E – w miejscowości Pytowice, gm. Kamieńsk. Szacunkowy koszt zadania 786.645,00 zł (1,350 km).

Wrześniowy wniosek złożony do Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi dotyczy pozyskania środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla JST na przebudowę drogi powiatowej nr 3907E – ul. Szkolna w miejscowości Borzykowa, gm. Żytno. Szacunkowy koszt zadania 449.471 zł (przebudowa fragmentu ulicy oraz budowa systemu odwodnienia.

 

Czytaj też: ARiMR: Ostatnie dni na złożenie sprawozdań przez Koła Gospodyń Wiejskich

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD