Luxbud

DOULA W RADOMSZCZAŃSKIM SZPITALU

Jubiler Ako

Dobra wiadomość dla ciężarnych kobiet, które planują urodzić dziecko w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. Placówka nawiązała współpracę z doulą, czyli osobą, która towarzyszy kobietom podczas ciąży oraz w czasie porodu i po porodzie. W radomszczańskim szpitalu odbyły się już dwa porody z udziałem douli.

IMGP2946

Kim jest doula? To wykształcona i doświadczona – również w swoim macierzyństwie kobieta, zapewniająca ciągłe niemedyczne, fizyczne, emocjonalne i informacyjne wsparcie dla matki i rodziny na czas ciąży, porodu i po porodzie. Od niedawna z usług douli mogą korzystać pacjentki radomszczańskiego szpitala.

– Z reguły doula spotyka się z ciężarną klientką 2-3 razy przed porodem, towarzyszy jej podczas porodu i odwiedza ją co najmniej jeden raz po porodzie. Jest to jednak bardzo elastyczne, bo zależy od tego, czego klientka oczekuje – wyjaśnia kierownik kancelarii Szpitala Powiatowego w Radomsku Przemysław Drozdek.

IMGP2943

Należy zaznaczyć, że korzystanie z usług douli jest płatne, nie jest refundowane przez NFZ. Cena jest każdorazowo, indywidualnie ustalana pomiędzy doulą i klientką.

– Doula udziela emocjonalnego i fizycznego wsparcia, jest też źródłem informacji. Nie wykonuje żadnych czynności medycznych, nie wchodzi w drogę personelowi szpitala, skupia się wyłącznie na rodzącej i jej potrzebach – mówi Przemysław Drozdek.

Kobiety, które zdecydują się na obecność douli podczas porodu, muszą liczyć się z tym, że w narodzinach nie będzie mógł uczestniczyć ich partner. – W porodzie może uczestniczyć tylko jedna osoba z zewnątrz, partner lub doula – tłumaczy Przemysław Drozdek.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług douli, wszelkie niezbędne informacje oraz kontakt uzyskają w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD