Dożynki Województwa Łódzkiego 2022 – ponad 100 wystawców z całego regionu [FOTO]

Reklama

Do parku Solidarności w Radomsku, w niedzielę 21 sierpnia, zjechało ponad stu wystawców z całego regionu na Dożynki Województwa Łódzkiego 2022.


Ponad 100 wystawców, Kół Gospodyń Wiejskich oraz pszczelarzy zjechało z całego województwa do Radomska. Na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich, stoły uginały się od pysznego jedzenia. Były żeberka w miodzie, gołąbki, kaczka, placki ziemniaczane, naleśniki, słodkie, domowe wyroby cukiernicze, zalewajka, zupa dyniowa, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem. Mnóstwo specjałów.

Podczas obchodów rozstrzygnięto konkurs kulinarny “Łódzkie smakuje”. W kategorii “Słodkie smaki Łódzkiego” pierwszą nagrodę, czyli 5 tys. zł, zdobyło KGW z Pniewa w pow. kutnowski. W kategorii “Wytrawne smaki Łódzkiego” jury wyróżniło pierwszym miejscem KGW i Gospodarzy Wiejskich w Woli Mąkolskiej w pow. zgierskim.

Oprócz wystawców KGW, w parku trwał wielki piknik rodzinny ze strefą wystawienniczą, gdzie swoje stoiska prezentowali rękodzielnicy, przedstawiciele instytucji państwowych, funduszy unijnych oraz kultury. Dla dzieci przygotowano dmuchany plac zabaw z atrakcjami.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD