Druga wirtualna wystawa “Radomsko i region w czasie II wojny światowej” w muzeum w Radomsku

Reklama

Muzeum Regionalne w Radomsku udostępnia już drugą wystawę wirtualną na swojej stronie. Tym razem jest to “Radomsko i region radomszczański w czasie II wojny światowej”.


Ekspozycja podzielona jest na kilka głównych zagadnień. Rozpoczyna ją część poświęcona przygotowaniom do wojny. Dużo miejsca poświęcono samemu wybuchowi, zwłaszcza zniszczeniom miasta w wyniku bombardowań i pożarów.

Osobno miejsce zostało przeznaczone dla zbrodni niemieckich na terenie ówczesnego powiatu radomszczańskiego, a właściwie miejscom ich upamiętniania.

Kolejne rozdziały wystawy dotyczą zagłady ludności żydowskiej w Radomsku, życia codziennego w czasie okupacji oraz konspiracji, zarówno tej cywilnej, jak i zorganizowanej partyzantki. Zachowały się liczne fotografie pokazujące partyzantów w obozach leśnych w okolicach Radomska.

Ostatnia część wystawy dotyczy wyzwolenia miasta i okolicy spod okupacji niemieckiej oraz przejmowania władzy przez komunistów. Ogółem wykorzystano około 900 zdjęć i dokumentów pochodzących ze zbiorów własnych muzeum oraz innych instytucji i osób prywatnych.

Wystawa wirtualna została dofinansowana ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu “Patriotyzm Jutra”.

Wystawę dostępna do obejrzenia jest TUTAJ.

Czytaj też: Nowa wystawa wirtualna “Historia miasta Radomska” w Muzeum Regionalnym

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD