Drzewo Roku 2020. Oddaj głos na Dąb w Krzętowie

Reklama

Powiat radomszczański prosi o oddanie swojego głosu w konkursie na jedno z najpiękniejszych drzew Przedborskiego Parku Krajobrazowego. W konkursie Drzewo Roku organizowanym przez Klub Gaja wśród 16 finalistów znalazł się zgłoszony przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Oddział Terenowy Nadpilicznych Parków Krajobrazowych Dąb z Krzętowa.

Konkurs promuje postawy szacunku dla przyrody oraz wyszukuje przykłady trwałych związków pomiędzy kulturą i historią lokalnej społeczności, a drzewem, które jest przez nią szczególnie doceniane.

Ambasadorami konkursu są: podróżniczka i pisarka Elżbieta Dzikowska, polski językoznawca, popularyzator wiedzy o języku polskim – profesor Jan Miodek. Głosowanie będzie trwało przez cały czerwiec na stronie
Drzewo Roku 2020

400-letni Dąb rośnie na terenie dawnego parku podworskiego i jest najgrubszym drzewem tego gatunku w województwie łódzkim. Jest nierozerwalnie związany z historią Krzętowa i jego mieszkańców. Dąb jest inpiracją dla wielu artystów. W przeszłości był źródłem wielu legend.Takich rozmiarów drzewo rosnące w otoczeniu dębów stanowi niewątpliwą atrakcję przyrodniczą i turystyczną.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD