Luxbud

Duży wzrost zakażeń. Praca zdalna w urzędach

Polonaisse

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 30 tys. nowych zakażeń koronawirusem. – Wkroczyliśmy w piątą falę, która będzie dynamicznie się rozwijała – stwierdził Adam Niedzielski.


Ten wynik jest większy niż statystyki monitorowane podczas 4 fali na jesieni ubiegłego roku. Widzimy, że bardzo dynamicznie rośnie liczba zleceń na kolejne badania w kierunku #COVID19. To przyrosty, z jakimi nie mieliśmy do czynienia – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Aby zniwelować rozprzestrzenianie się wirusa rząd wprowadza, tam gdzie to możliwe, przejście na pracę zdalną w administracji publicznej. Dodatkowo resort apeluje do wszystkich pracodawców, którzy mają możliwość wdrożyć bez przeszkód pracę zdalną, aby to zrobili.

Ten scenariusz, który się realizuje, przy wyniku ponad 30 tys. przypadków, jest bardzo niebezpieczny i wymaga bardzo odpowiedzialnej postawy. Musimy ściśle zachowywać zasady #DDM tłumaczył szef resortu zdrowia.

W ciągu najbliższych dni zostanie przygotowane rozporządzenie epidemiczne, które nałoży obowiązek pracy zdalnej na wszystkich pracodawców publicznych w administracji.


Czytaj też: Dawka przypominająca dla osób 18+ już po 5 miesiącach

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD