MEBIN

Dwa nowe programy lekowe w szpitalu

Szpital Powiatowy w Radomsku będzie realizował dwa kolejne programy lekowe. Tym razem dzięki rozstrzygniętym przez NFZ w Łodzi postępowaniom radomszczańska placówka będzie wykonywała dwa kolejne istotne dla pacjentów programy lekowe.


Pierwszy obejmuje leczenia chorych na pierwotne chłoniaki skórne T-komórkowe, drugi od 1 sierpnia leczenie chorych na zaawansowanego raka szyjki macicy. Programy lekowe to świadczenia gwarantowane.

Leczenie w ramach programu odbywa się z zastosowaniem innowacyjnych, kosztownych substancji czynnych, które nie są finansowane w ramach innych świadczeń gwarantowanych. Leczenie jest prowadzone w wybranych jednostkach chorobowych i obejmuje ściśle zdefiniowaną grupę pacjentów.

Programy lekowe stworzone zostały z myślą o chorych, u których leczenie standardowo stosowanymi lekami nie przyniosło spodziewanych efektów terapeutycznych, a których udział w terapii w ramach programów lekowych może być realizowany w trzech trybach: trybie ambulatoryjnym, trybie jednodniowym czy też trybie hospitalizacji.

Pacjenci zakwalifikowani do programów lekowych są leczeni bezpłatnie. Decyzję o kwalifikacji podejmuje lekarz placówki posiadającej kontrakt w tym zakresie – w oparciu o szczegółowe kryteria włączenia do programu.

Treść każdego programu lekowego jest publikowana jako załącznik do obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.


Opis programu obejmuje:

  • kryteria kwalifikacji pacjenta do leczenia;
  • kryteria wyłączenia z programu;
  • schemat dawkowania leków;
  • sposób podawania leków;
  • wykaz badań diagnostycznych wykonywanych przy kwalifikacji pacjenta do programu oraz koniecznych do monitorowania leczenia.

Programy leczenia chorych na pierwotne chłoniaki skórne T-komórkowe a także leczenie chorych na zaawansowanego raka szyjki macicy będzie realizowane w ramach Poradni Onkologicznej oraz Pododdziału Onkologicznego Szpitala Powiatowego w Radomsku.


Czytaj też: Ekologiczne warsztaty w Muzeum

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW