Dwa wypadki, 21 kolizji. Zima nie odpuszcza, a policja apeluje o ostrożność

Reklama

Powrót zimy w ostatnich dniach szybko dał się we znaki kierowcom. Dwa wypadki, 21 kolizji, 3 osoby ranne i 2 nietrzeźwych kierujących to bilans ostatnich dni, na drogach powiatu radomszczańskiego. Policjanci apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów.


Trudne warunki pogodowe od początku weekendu dały się we znaki wszystkim kierowcom. Nie obyło się bez zdarzeń, w których zostały poszkodowane osoby. Tylko w okresie od piątku 3 lutego do poniedziałku 6 lutego, doszło do dwóch wypadków drogowych i aż 21 kolizji, w wyniku których 3 osoby zostały ranne i wymagały pomocy medycznej. Policja zatrzymała też dwóch pijanych kierujących. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów.

Nie wszyscy poradzili sobie z opanowaniem pojazdu i konsekwencje okazały się przykre, szczególnie dla osób, które z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu w obecnych warunkach – mówi asp. Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Pośpiech jest złym doradcą, a prędkość dozwolona przez przepisy to nie zawsze ta, jaką możemy rozwinąć w danej chwili.

Skutki nieostrożnej jazdy mogą być tragiczne i nieodwracalne. Na szczególne potępienie zasługują ci, którzy za kierownicę wsiadają na tzw. podwójnym gazie. Ich skrajna nieodpowiedzialność w wielu przypadkach jest przyczyną tragedii na drogach – dodaje Kropisz.

Pomimo licznych kontroli i wzmożonych patroli policyjnych na drogach wciąż dochodzi do zdarzeń. Pamiętajmy, że sami powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo, bo w ten sposób nie narazimy również innych uczestników na przykre doświadczenia.


Czytaj też: Dachowanie samochodu w gminie Wielgomłyny. Kierująca trafiła do szpitala

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD