Dwaj zasłużeni strażacy KP PSP w Radomsku przeszli na emeryturę

Polonaisse

30 września w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku komendant powiatowy bryg. Mariusz Wojcieszko podziękował zasłużonym strażakom za ich wieloletnią i ofiarną służbę. Asp. sztab. Jacek Baryś i asp. sztab. Arkadiusz Bugajczyk przeszli na emeryturę.


Asp. sztab. Jacek Baryś wstąpił do służby w 1990 roku. W trakcie ponad 30 – letniej służby asp. sztab. Jacek Baryś związany był głównie ze stanowiskiem kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku, gdzie wielokrotnie koordynował skomplikowane działania ratowniczo – gaśnicze na terenie powiatu radomszczańskiego. Swoją praktyczną wiedzą dzielił się ze współpracownikami Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego, wspomagając tym samym proces doskonalenia zawodowego realizowany na Stanowisku Kierowania. Był zaangażowany w poprawę funkcjonowania Stanowiska Kierowania, zarówno w zakresie technicznym, jak i organizacyjnym. Fachową wiedzą, bogatym doświadczeniem i opanowaniem profesjonalnie wspomagał Kierującego Działaniami Ratowniczymi. Był wielokrotnie odznaczany i nagradzany: m. in. Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem “Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Asp. sztab. Arkadiusz Bugajczyk wstąpił do służby w 1997 roku. Od dwóch lat na stanowisku służbowym – dowódca zmiany. Był także członkiem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego “Piotrków”, uczestnicząc w wielu działaniach ratowniczych i humanitarnych na akwenach znajdujących się w województwie łódzkim i nie tylko. Odznaczał się wysokim profesjonalizmem, niezawodnością oraz umiejętnością zachowywania równowagi w trudnych sytuacjach. Asp. sztab. Arkadiusz Bugajczyk był wielokrotnie odznaczany i nagradzany: m.in. Brązową Odznaką “Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę, Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem “Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Podczas uroczystości wręczono także mianowania na wyższe stanowiska służbowe:

  • asp. sztab. Barłomiejowi Gajeckiemu na stanowisko Dowódca zmiany,
  • kpt. Łukaszowi Sroce na stanowisko Starszy specjalista,
  • mł. kpt. Marcinowi Sadawie na stanowisko Dyżurny operacyjny.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD