DWIE FIRMY PONOWNIE ZAINWESTUJĄ W RADOMSZCZAŃSKIEJ PODSTREFIE

Reklama

Firmy HSV Polska i Cortizo ponownie zainwestują w radomszczańskiej podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

HSV Polska Sp. z o.o. posiada trzy fabryki opakowań i izolacji styropianowych w Polsce: w Łodzi, Radomsku i Wrocławiu. Firma projektuje i produkuje opakowania oraz kształtki styropianowe techniczne ze spienionych tworzyw sztucznych znajdujące zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w tym w branży AGD i RTV.

W ramach nowej inwestycji HSV planuje zakup maszyn i urządzeń produkcyjnych oraz zautomatyzowanie systemu odbioru wyrobów, dzięki którym nastąpi istotny wzrost wydajności produkcyjnej zakładu.

Spółka zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 1,5 mln zł (do końca 2017 r.) oraz zatrudnić co najmniej 4 nowych pracowników (do końca 2017 r.) i utrzymać zatrudnienie łącznie na poziomie przynajmniej 36 pracowników (do końca 2020 r.). Jest to drugie zezwolenie w ŁSSE.

Cortizo Sp. z o.o. jest częścią Grupy Cortizo, która zajmuje obecnie pierwsze miejsce wśród producentów i dystrybutorów systemów aluminiowych dla budownictwa w Hiszpanii, realizując produkcję w oparciu o własne centra produkcyjne znajdujące się w Hiszpanii, Francji, Rumunii, Polsce (Radomsko) i na Słowacji oraz liczne centra dystrybucji i przedstawicielstwa handlowe.
Nowy projekt Spółki polega na rozbudowie i zwiększeniu mocy produkcyjnych zakładu: rozbudowie pomieszczeń produkcyjnych, budowie dodatkowej infrastruktury (dróg, placów, ogrodzenia) oraz nabyciu wyposażenia zakładu, w tym linii produkcyjnych i instalacji do anodowania oraz wytłaczania profili aluminiowych.

Spółka zamierza ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości co najmniej 10,6 mln euro (do końca stycznia 2020 r.) oraz zatrudnić przynajmniej 25 nowych pracowników (do końca marca 2019 r.) i utrzymać zatrudnienie łącznie na poziomie co najmniej 126 pracowników (do końca marca 2024 roku). To także drugie zezwolenie dla Spółki w ŁSSE.

Przez 19 lat istnienia ŁSSE wydała 288 zezwoleń, a inwestorzy zrealizowali inwestycje o łącznej wartości ponad 13,6 mld zł, dzięki którym powstało prawie 34 tysiące miejsc pracy.

(info: ŁSSE)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD