DYREKTOR SZPITALA OTRZYMA ROCZNĄ NAGRODĘ

Reklama

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku, Piotr Kagankiewicz  otrzyma nagrodę roczną za działania podejmowane na rzecz zarządzania jednostki w 2018 roku. Taką decyzję podjął Zarząd Powiatu Radomszczańskiego. W jakiej wysokości? W oficjalnej informacji prasowej starostwo kwoty nie podaje…

Dyrektor Szpitala Piotr Kagankiewicz pełni swą funkcję od lipca 2016 roku. Za jego kadencji zadłużony szpital zaczął przynosić zyski (zyski za 2016 r.: 419 tys. zł, za 2017 r.: 3,1 mln zł, za 2018 r.: 337 tys. zł), spłaca także do budżetu powiatu zobowiązania z lat poprzednich (w 2018 r. spłacił 1,3 mln zł).

W ostatnich dwóch latach szpital prężnie się rozwija i zwiększa zakres usług zdrowotnych oferowanych mieszkańcom. Powstały m. in. dwa dodatkowe stanowiska intensywnej terapii w ramach Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Urologii Jednego Dnia oraz Pracownia Elektrofizjologii, gdzie wykonywane są zabiegi kardiologiczne. Oddział Ginekologiczno-Położniczy i Oddział Neonatologiczny zyskały II stopień referencyjności.

Od kwietnia tego roku – po wielu miesiącach przygotowań obejmujących m. in. zakup karetek specjalistycznych – Szpital Powiatowy w Radomsku przejął pełnienie zadań ratownictwa medycznego na terenie dwóch powiatów: radomszczańskiego i pajęczańskiego, wchodząc tym samym w sieć  zorganizowaną przez Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego (pogotowie ratunkowe).

Dzięki efektywnemu pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych i realizowaniu projektów finansowanych z funduszy unijnych szpital sukcesywnie pozyskuje nowoczesny sprzęt medyczny służący mieszkańcom (wartość pozyskanego dzięki temu sprzętu to ok. 10 mln zł.)

Warto także wspomnieć o uzyskaniu i utrzymaniu przez szpital certyfikatu wiążącego się z podwyższeniem kwoty kontraktu za usługi medyczne oraz zdobyciu I miejsca w konkursie Rzeczpospolitej ,,Liderzy zarządzania szpitalami publicznymi” (nagroda została przyznana na podstawie rankingu tworzonego przez niezależnych ekspertów, a radomszczańska lecznica konkurowała z dużymi szpitalami wojewódzkimi i klinicznymi).

Dyrektor Kagankiewicz po raz pierwszy otrzyma przewidzianą przepisami nagrodę roczną. Jej wysokość to 8,5 proc. wynagrodzenia rocznego brutto (podobnie wyliczana jest tzw. nagroda roczna dla pracowników sfery budżetowej, czy tzw. trzynasta pensja, której dyrektor, jako pracownik kontraktowy nie otrzymuje).

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD