Solarprojekt
KULTURA

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY W KINIE PASJA

Kino Pasja Miejskiego Domu Kultury w Radomsku zaprasza na spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, który od 1975 roku zrzesza ludzi zainteresowanych historią polskiej i światowej kinematografii oraz ambitnym repertuarem.

Radomszczański DKF inicjuje różnorodne okołofilmowe wydarzenia artystyczne, zachęca do analizowania dzieła filmowego, uczy jego interpretacji oraz pomaga zrozumieć język filmu. W ramach DKFu odbywają się istotne dla kinematografii filmy nagradzane na światowych i międzynarodowych festiwalach oraz konkursach, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku polskich twórców. Prelekcje przed seansami i dyskusje po seansach pozwalają widzom na subiektywne kształtowanie swojego estetycznego smaku i filmowego krytycyzmu.

Film: ZIMNA WOJNA – z napisami ukraińskimi

Холодна війна (з українськими субтитрами)

Data: 11 sierpnia 2019, godz. 18.00

Reżyseria: Paweł Pawlikowski

Gatunek: Dramat

Produkcja: Polska 2019

Czas trwania: 100 minut

Bilety: 10 zł (do nabycia w kasie MDK)

Historia trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia pokazane w ,,Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close