Select

Działania żołnierzy 9ŁBOT na punktach wymazowych w województwie łódzkim

Jubiler Ako

W najbliższym czasie jednym z głównych zajęć Terytorialsów w kwestii walki z epidemią, będzie pobieranie wymazów. To zadanie ma odciążyć personel medyczny, który dzięki temu będzie mógł skupić się na pomocy pacjentom. Wojska Obrony Terytorialnej będą realizować to zadanie do odwołania.

Od piątku 23 października żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają w organizacji i działaniu punkty wymazowe Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Wykonują wymazy i czynności administracyjne. Od czwartku 22 października łódzcy Terytorialsi wspomagają także pracę punktu SPZOZ w Pajęcznie.

Od poniedziałku 26 października liczba punktów wspieranych przez naszych żołnierzy wzrośnie do 15, na 5 z nich będziemy współpracować z wojskami operacyjnymi – informuje dowódca 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Paweł Wiktorowicz. Nasi żołnierze nieustannie realizują misję wsparcia służb medycznych i społeczeństwa w tej trudnej sytuacji.

Żołnierze 9ŁBOT będą wykonywać zadania na punktach w Rawie Mazowieckiej, Łowiczu, Skierniewicach, Poddębicach, Pabianicach, Koluszkach, Tuszynie i Zgierzu. Do służby w punktach wymazowych kierowani są żołnierze posiadający odpowiednie przeszkolenie medyczne oraz doświadczenie w wykonywaniu wymazów.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD