DZIEJE SIĘ I DZIAĆ SIĘ BĘDZIE – DO MDK PŁYNĄ PIENIĄDZE

Reklama

Połączenie pasji do kultury z pracą na rzecz kultury daje wymierne efekty. Dowód: Miejski Dom Kultury w Radomsku pozyskał kolejne dotacje na realizowane w placówce przedsięwzięcia.

– Staramy się, by nasz program był atrakcyjny i odpowiadał na potrzeby mieszkańców. Dlatego też nasze starania są dwutorowe: to praca merytoryczna oraz sfera szukania pieniędzy.  Powiem nieskromnie mamy się czym pochwalić – zauważa Elżbieta Kwiatkowska, dyrektor MDK.

Ukłon w stronę Janusza Różewicza

Dzięki pozyskaniu z Narodowego Centrum Kultury 20 tys. złotych dofinansowania na projekt „(Nie)Spełniony świat Janusza Różewicza” MDK wydał w setną rocznicę urodzin poety tomik jego wierszy.  Wydawnictwo Miejskiego Domu Kultury ukazało się przekładach na język angielski i niemiecki.

W ramach projektu odbyła się również debata patriotyczna z udziałem młodzieży, seminarium translatorskie, czytanie performatywne, projekcja filmu „Nasz starszy brat”, okolicznościowa wystawa zdjęć i rękopisów poety.

Tym razem MDK kłania się braciom, czyli  Różewicz Open Festiwal 2018

Na organizację tegorocznej edycji Różewicz Open Festiwal MDK pozyskał 32 tys. złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. – Nie jest to kwota zbyt wygórowana, pozwalająca na zaproszenie tych spektakli, o których myśleliśmy, ale mamy nadzieję, że przy wsparciu miasta uda nam się wiele zrealizować. A zaplanowaliśmy spektakle, filmy, warsztaty, spotkania z ciekawymi gośćmi – wymienia Krystyna Michalska.

MDK dla Niepodległej…

Z ogólnopolskiego programu dotacyjnego „Niepodległa”  MDK w Radomsku pozyskał 47 600 złotych.  – Dzięki tym pieniądzom możliwa będzie w naszej placówce realizacja programu „Wyśniona, wywalczona – wreszcie Niepodległa”.  Z tej okazji zorganizowanych zostanie m.in. w ścisłej współpracy z radomszczańską szkołą muzyczną, Fundacją Inicjatyw Kulturalnych, placówkami oświaty szereg wydarzeń kulturalno – patriotycznych – przyznaje dyrektor MDK.

Warto zauważyć, że wniosek MDK w Radomsku znalazł się wśród 2516 złożonych projektów, dofinansowanie otrzymało tylko 218 (łączna kwota – 13 mln zł). Wniosek z Radomska znalazł się na 49. miejscu listy rankingowej.

… i dla infrastruktury

Prawie 280 tys. złotych – tyle wynosi dotacja, którą dla Miejskiego Domu Kultury przyznało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Infrastruktura Domów Kultury”.  – Realizację tego zadania rozłożyliśmy na dwa lata. Planujemy m. in. wykonać nową centralę wentylacyjną i klimatyzacji w sali widowiskowej, montaż oświetlenia ewakuacyjnego i przeszkodowego. Chcemy też przebudować hol – zdradza dyrektor Elżbieta Kwiatkowska.

Do realizacji projektu dołoży się też miasto: 120 tys. złotych w roku bieżącym i 153 tys. złotych w 2019.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD