Luxbud

Dzięki reakcji świadka pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności

Jubiler Ako

Kolejny kierujący wykazał się nieodpowiedzialnością, wsiadając za kierownicę na tzw. podwójnym gazie. Na szczęście reakcja świadka pozwoliła uniknąć przykrych konsekwencji dla innych uczestników. Fakt miał miejsce we wtorek (16 sierpnia) na ul. Krakowskiej w Radomsku.


Dzięki odpowiedzialnej postawie zgłaszającego kolejny pijany kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego. We wtorek około 18:30 dyżurny radomszczańskiej policji skierował patrol ruchu drogowego na ul. Krakowską w Radomsku, gdzie według zgłoszenia z jednej z posesji fiatem punto miała wyjeżdżać nietrzeźwa osoba.

Policjanci w chwili dojazdu pod wskazany adres zobaczyli, że zgłoszony pojazd stoi na podwórku, zaś kobieta i mężczyzna poszli w kierunku centrum miasta. Po pewnym czasie mężczyzna wrócił bez swojej znajomej i zasiadł za kierownicę fiata punto, który w dalszym ciągu stał na posesji. Policjanci przez cały ten czas monitorowali sytuację i kiedy zobaczyli, że samochód wjeżdża na drogę publiczną, podjęli interwencję.

Okazało się, że 45-letni radomszczanin był nietrzeźwy. Tłumaczył się, że miał zamiar dojechać tylko do pobliskiego sklepu, skąd o dziwo niedawno przyszedł. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila. Mało tego, nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi – asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Dodatkowym faktem obciążającym nieodpowiedzialnego kierującego będzie fakt braku uprawnień.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy od nas wszystkich. Zdecydowany sprzeciw i reagowanie w sytuacjach, gdy mamy podejrzenie kierowania pod wpływem alkoholu może przyczynić się do uniknięcia wypadku, kolizji bądź innego niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

Przypomnijmy – w ostatni długi sierpniowy weekend padł niechlubny rekord zatrzymanych pijanych kierowców!

W województwie łódzkim zatrzymano 120 kierujących na „podwójnym gazie” to, aż o 30 więcej niż w poprzednim roku. Doszło też do 28 wypadków drogowych, w których zginęło 6 osób, a 28 zostało rannych.

Dlatego też na mapie wypadków ze skutkiem śmiertelnym- wakacje 2022 po długim sierpniowym weekendzie pojawiło się, aż 6 nowych punktów. Każda z tych kropek oznacza, że zginął tam czyjś syn, tata, córka, mama, przyjaciel.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD