DZIELNICOWY POMÓGŁ “CUKRZYKOWI”

Reklama

Starszy aspirant Konrad Karnicki podczas pełnienia służby w przydzielonym rejonie zaważył fiata 126p jadącego ulicą Targową w Radomsku tzw. wężykiem – od osi jezdni do prawej krawędzi. Kierujący pojazdem co chwilę najeżdżał na krawężniki i wracał na obrany tor jazdy.

Zaniepokojony funkcjonariusz włączył sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Kierujący fiatem na nie nie reagował i kontynuował jazdę.

– W związku z powyższym, dzielnicowy wyprzedził “malucha” i zmusił do zatrzymania. Okazało się, że za kierownicą siedzi 70 – letni radomszczanin. Mężczyzna uskarżał się na zawroty i bół głowy. Powiedział, że od kilkunastu lat leczy się na cukrzycę. Informacje te potwierdziła rodzina starszego pana pod opiekę, której został przekazany. To, że 70 – latek jest trzeźwy zostało potwierdzone na urządzeniu do badania stanu trzeźwości. Kierujący fiatem nie chciał pomocy medycznej, gdyż jak twierdził właśnie wracał z przychodni i musi tylko zażyć odpowiednie leki – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Policjanci przypominają! Gdy prowadząc pojazd poczujesz się źle, zatrzymaj auto i wyjmij kluczyki ze stacyjki. Jeżeli jesteś cukrzykiem zjedz kanapkę, coś słodkiego lub przygotowaną dla siebie przekąskę. Odpocznij kilkanaście minut, zanim ruszysz w dalszą drogę. Zawsze możesz poprosić innych o pomoc.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD