DZIEŃ BIAŁO-CZERWONEJ Z HARCERZAMI

Reklama

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. W Radomsku o kultywowanie biało-czerwonej, wzorem ubiegłych lat zadbały zuchy i harcerze.

Można było ich spotkać nie tylko w parku przy placu 3 Maja, ale i na ulicach miasta, gdzie przygodnie spotkanym przechodniom wręczali własnoręcznie wykonane flagi oraz balony w narodowych barwach. Chętni mogli też namalować patriotyczne graffiti oraz skosztować biało-czerwonych słodkości.

– Święto flagi powinno być bardzo ważnym świętem dla każdego Polaka. Flaga to symbol narodu, dlatego tak dziś, jak i w innych dniach powinniśmy ją szanować i o nią dbać – mówi Klaudia Miechowska z Hufca ZHP w Radomsku.

W tym roku harcerze odstąpili od tradycyjnego utworzenia tzw. żywej flagi.-  W roku ubiegłym mieliśmy trochę kłopotów technicznych, dlatego zdecydowaliśmy, że w tym roku tzw. żywej flagi nie będzie – wyjaśnia Klaudia.

Dzień flagi jest jednym z najmłodszych świąt państwowych, dlatego tym bardziej powinno się go propagować i jak najwięcej o nim mówić. Przecież w każdym z nas bije biało-czerwone serce.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD