Select

Dzień Wiedźmina w Elektryku

Jubiler Ako

Uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Radomsku organizują Dzień Wiedźmina. Na jeden dzień popularny Elektryk zmieni swoje oblicze i przeniesie się w świat stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego.


Już 17 grudnia w Zespole Szkół Elektryczno – Elektronicznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Radomsku odbędzie się Dzień Wiedźmina. Tego dnia szkoła zmieni swoje oblicze o 180 stopni i przeniesie się w świat uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Na uczniów i nauczycieli czekają specjalne dekoracje, klimatyczna muzyka, scenki odgrywane głosami postaci z Wiedźmina, a także cała masa innych emocjonujących wydarzeń.

Akcja zostanie również podsumowana po całym dniu w formie fotorelacji na oficjalnych profilach na portalach społecznościowych. Będzie to świetna opcja, by bliżej zobaczyć całą akcję i wgłębić się w wiedźmiński świat.

Czym jest Uniwersum Wiedźmina?

Jest to fikcyjny świat stworzony przez polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego. Na kanwie jego książkowych wydarzeń powstała trylogia gier komputerowych o Geralcie z Rivii, Wiedźminie, który za wynagrodzenie pieniężne zabijał potwory znane z wierzeń słowiańskich, nordyckich oraz germańskich. W całym uniwersum nie zabrakło również potężnych królestw, intryg, magii oraz romansów. Trzecia odsłona gry komputerowej pod tytułem Wiedźmin 3: Dziki Gon zyskała miano gry roku 2015 i rozsławiła uniwersum na cały świat.

Obecnie wiedźmiński świat jest chętnie pokazywany w różnych tworach kultury, między innymi komiksach, filmach animowanych oraz serialach. Swoje trzy grosze dołożyła również największa na świecie platforma streamingowa Netflix, która stworzyła serial pt. „Wiedźmin”, który odniósł ogromny sukces, a polska premiera drugiego sezonu zaplanowana jest na 17.12.2021. Główną rolę odgrywa w nim Henry Cavill – brytyjski aktor światowego formatu, który wciela się w Geralta z Rivii.

 Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD