MEBIN

E-wizyta w ZUS

Dzięki e-wizytom w bardzo prosty sposób każdy może porozmawiać z naszymi pracownikami i załatwić szereg spraw w ZUS, bez konieczności osobistej obecności w placówce Zakładu. Od października na spotkanie online zdecydowało się niemal 63 tys. osób. Za wdrożenie e-wizyty Zakład otrzymał wyróżnienie European Quality Certificate 2020 dla najlepszych pod względem jakości rozwiązań na rynku w obszarze usług – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

ZUS wprowadził e-wizytę w październiku

Podczas e-wizyty można załatwić wiele spraw. Najwięcej pytań dotyczy emerytur i rent – łącznie niemal 19,8 tys. (w tym 860 świadczeń międzynarodowych).

W związku z pandemią i wprowadzanymi rozwiązaniami w ramach Tarczy Antykryzysowej dużym zainteresowaniem cieszyły się również kwestie związane z prowadzeniem firmy – z e-wizyty skorzystało ponad 16,5 tys. przedsiębiorców. Blisko 14 tys. osób dzięki wideorozmowie wyjaśniło kwestie związane z wypłatą zasiłków. W czasie pandemii rośnie też zainteresowanie Platformą Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Eksperci ZUS potwierdzili profil PUE podczas e-wizyt blisko 10 tys. osób.


Czytaj też: W Łódzkiem mieszka 167 stulatków

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW