Z ŻYCIA MIASTA

ECHA ZWOLNIENIA WICEPREZESA PGK

Nie milkną echa zwolnienia Jakuba Jędrzejczaka ze stanowiska wiceprezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku. Jakub Jędrzejczak na swoim facebookowym profilu opublikował oświadczenie. Mamy też wypowiedź prezydenta Jarosława Ferenca.

Oświadczenie Jakuba Jędrzejczaka:

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi odwołania mnie z funkcji Wiceprezesa Zarządu PGK sp. z o.o. pragnę udzielić wyjaśnień. Pracę w spółce podjąłem w styczniu 2006 roku na stanowisku Zastępcy Kierownika Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Przez te wszystkie lata zatrudnienia zaangażowaniem i pracą starałem się jak najlepiej wykonywać powierzone mi obowiązki. Efektem oceny mojej pracy w spółce były powierzane mi co raz trudniejsze obowiązki i stanowiska. Mam nadzieję, że w Waszej ocenie wywiązałem się z ich właściwej realizacji.
Wracając do środowych wydarzeń to potwierdzam, że o godzinie 16:00 została niespodziewanie zwołana Rada Nadzorcza spółki, na której otrzymałem wymówienie. Otrzymany dokument nie zawiera podania przyczyny takiej decyzji. Również dyskusja poprzedzająca jego wręczenie poświęcona była powodom politycznym takiej decyzji. W związku z tym , chciałbym zapewnić Państwa zanim pojawią się inne, nieistniejące w dniu mojego zwolnienia nieprawdziwe powody, że do dnia dzisiejszego takich nie ma. Na potwierdzenie braku istnienia takich merytorycznych powodów informuję, że liczne kontrole prowadzone dotychczas w spółce nie formułowały wobec mnie zarzutów w związku z wykonywaniem powierzonych mi obowiązków. Nawet Rada Nadzorcza spółki wysoko oceniając moją dotychczasową pracę wręczyła mi 24 stycznia 2018 roku nowy angaż, kontrakt menedżerski na zarządzanie spółką.
Niestety po tej dacie relacje między Prezydentem a radnymi w mieście uległy pogorszeniu co jest jedyną znaną mi przyczyną rozstania się ze spółką.
W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować za możliwość dotychczasowej pracy w PGK sp. z o.o.. W szczególności dziękuję Kierownictwu i pracownikom spółki za długoletnią dobrą współpracę, wspólne rozwiązywanie problemów, zaangażowanie w pracy i świadczenie usług na rzecz mieszkańców Radomska.

Jakub Jędrzejczak

Komentarz prezydenta Jarosława Ferenca:

Powodem zwolnienia z pracy wiceprezesa Spółki PGK jest utrata zaufania do jego osoby Prezydenta Miasta Radomska, wynikająca z niedopełnienia obowiązków dbania o majątek Spółki, w tym brak prawidłowego nadzoru nad wykonywaniem zadań przez podległe mu zakłady.

Czytaj też: JAKUB JĘDRZEJCZAK ZWOLNIONY Z PGK. ZEMSTA POLITYCZNA?

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW